22.2 - Petr

22.02.2020 20:37

22.února slaví svátek Petr

Co dává toto jméno svým nositelům?
Jméno Petr je odvozeno od řeckého „petros", což znamená pevný, tvrdý, ale také skalní či kamenný. Jmenoval se tak první z apoštolů. Velmi známý je výrok, který pronesl Ježíš Kristus: „ty jsi Petr, a to je skála, a na této skále postavím církev svou."
Číslo jména 5/23 (7+ 5 + 2 + 9 = 23 = 2 + 3 = 5)
Jménu Petr je vrozena činorodost, energie a otevřenost. Jste přizpůsobiví, máte rádi nové věci, pokrok a potřebujete pro svou činnost prostor. S pětkou v srdci se v životě neztratíte, jste praktičtí a vytrvalí, a to stačí к tomu, abyste dosáhli svých cílů. Někdy je vaše snaha získat zkušenosti tak silná, že se angažujete v mnoha věcech najednou, což může vést к vyčerpání. Máte dobré vyjadřovací schopnosti a přesvědčivost. Dokážete všednost přetvářet na cosi výjimečného. Číslo dvacet tři je číslem samostatnosti. Hledáte svobodu ať ve sféře duchovní, nebo tělesné, společenské a finanční. Ale uvědomte si, že svoboda, kterou tolik hledáte, spočívá především v tom být sami sebou, více si věřit a nemít o sobě pochybnosti. Svobodomyslná pětka a trojka a „manželská" dvojka pravděpodobně přinese problém v partnerských vztazích. Když se zamilujete, vzplanete ,jako pochodeň", ale držíte si jistý odstup a vaše partnerka nebude nikdy vědět, co si myslíte a co uděláte, a vlastně vás nikdy pořádně nepozná. Své city skrýváte před ostatními. Pokud dynamická síla všech čísel nebude správně usměrněna, může to u vás vyvolat podrážděnost, hrubost, náladovost a egocentrismus. Pětky s negativní hladinou energie mohou být podvodníci a lháři!
Jméno Petr je vhodné pro všechna ohnivá znamení (Beran, Lev, Střelec), která mu dodávají větší sebedůvěru, odvahu a vitalitu. Pozitivní vliv mají i znamení zemská (Býk, Panna, Kozoroh), která ho obohacují o důslednost a spolehlivost. Nejméně vhodná jsou znamení Blíženců, Štíra a Vah.