Alena

13.08.2019 11:16

13.8. slaví svátek Aleny

Co Vám dává toto jméno?
Nezná se přesný původ, ale pravděpodobně vzniklo jméno Alena zkrácením jména Magdaléna nebo Helena. Podle těchto jmen se také vytvářel potenciál jména. Je však také pravděpodobné, že jméno je ženským protějškem původního keltského jména Alan či Alen. 
Jméno Alena ve dvacátých letech otevíralo dveře rovnoprávnosti a samostatnosti žen, optimistickému vidění světa a rozkvětu společnosti. Není to tuctová dívka či žena, která splyne s davem a nechá se unášet „proudy", ale moderní dynamická žena. To sice může přinášet mnoho dobrého, ale také způsobit nemalé problémy. Potenciál jména klade vysoké nároky na nositelku, a aby se vyhnula negativu a extrému, musí v sobě mít dostatečné schopnosti sebeovládání a sebekontroly
Číslo jména 6/15 (1 + 3 + 5 + 5 + 1 + = 15 = 1 + 5 = 6) 
Alena má ve svém potenciálu jména bystrost, inteligenci, samostatnost a schopnost vlastního uvažování. Vždy bude sama sebou a svůj život nebude brát povrchně. Číslo Šest je symbolem lásky, idealismu a harmonie. Obsahuje také optimismus, dobročinnost a tvořivost. Jste kamarádská, laskavá, ohleduplná, spolehlivá a sama se musíte o sebe postarat a vybojovat si své úspěchy! Máte velký smysl pro zodpovědnost. Číslo patnáct vám dává odvahu, milujete dobrodružství a pokoušíte se o všechno možné. Máte silnou vůli, intuici, rychlé a aktivní myšlení. Jste komunikativní, vtipná, máte touhu poznávat a vzdělávat se. Dvě pětky vás obohacují o houževnatost, ale také výbušnost, panovačnost a vztek, čehož později litujete. Dvojité jedničky přidávají energii a touhu něčeho významného dosáhnout. Rodina je pro vás hlavní prioritou, manželství a děti u vás stojí na vysokém žebříčku hodnot. Stejně jsou pro vás důležití i příbuzní, se kterými trávíte spoustu času. К ostatním lidem býváte až příliš shovívavá a omlouváte jejich nedostatky. Někdy jste přehnaně sebestředná, což vám komplikuje život a přispívá к vytváření negativních životních zkušeností! 
Jméno Alena je vhodné pro všechna astrologická znamení, jen znamení Lva, Kozoroha a Vodnáře vás může v životě trochu více potrápit.