Duben - krev

01.04.2019 13:50

DUBEN = Krev
V dubnu je důležité věnovat pozornost naší drahocenné tekutině a to naší krvi. ❤️❤️
V dubnu začínají rašit první zelené natě, které blahodárně působí na naši krev. Začíná období očisty krve. Příroda je pro nás připravená zelenými listy, které obsahují všechny výživné látky na obnovu krevního řečiště, ráda nás obdaruje. Krev je nejdůležitější tělesná tekutina, která koluje lidským tělem a udržuje život.☘️☘️
Krvetvorná šťáva se připravuje z červené řepy, mrkve a kopřivy
Můžeme také pít čerstvou šťávu z petrželové natě ,krev také čistí bezinková šťáva, celkově zlepšuje stav krve včelí pyl. 
Do jídelníčku přidáváme hlavně natě, které jsou venku v přírodě. Jedna z prvních je venku pažitka, která obsahuje nejvíce vitamínu C, více než v citrónu, dále jarní cibulka, česnek medvědí, kopřiva. Jarní kopřivy můžeme přidávat do jarních polévek, uvařit kopřivový špenát. Česnek medvědí má silné dezinfekční účinky a chleba s máslem a nakrájeným česnekem medvědím je velmi zdravý.
K jarní očistě patří i sauna, která nám pomůže vyloučit z těla škodlivé látky a uleví tím i krevnímu řečišti. 
Krevní oběh především ovlivňuje činnost jater, pružnost cév a má vliv na srážlivost krve a její složení. Na nedostatečný krevní oběh je příznivý zázvorový kořen, který silně prohřívá a prokrvuje.