JAN - 24. června

24.06.2019 10:35

Krásný svátek všem Janům, Jeníčkům, Honzíkům :-)
A co Vám dává toto jméno?
Jméno Jan, latinsky Joannes, pochází z hebrejského „Jóchánán", což znamená „Bůh je milostivý". Prapůvodní význam jména spočívá jednak v tom, že Bůh se smiloval a daroval rodičům dítě, zřejmě dlouho žádané, ale Bůh byl milostivý i к samotnému nositeli jména a přináší mu jistotu, sebevědomí a smysl pro spravedlnost. Často se u nás setkáváme s domácí podobou Honza, která je odvozená z německé zdrobněliny Hans (od Johanes). 
Číslo jména 7(1 + 1 + 5 = 7) 
Jméno Jan svému nositeli přináší aktivitu, smysl pro spravedlnost, inteligenci, ale také určitou vnitřní rozpolcenost, která nedopřává klidu. Jste pracovitý, svědomitý a vytrvalý, často žijete pro budoucnost, někdy působíte jako průkopník a badatel. Jste hloubavý a přemýšlivý typ, vyzařuje z vás jakási vážnost a těžkopádnost. Více důvěřujete svému mozku než intuici. Pod vlivem čísla sedm můžete v životě hodně dokázat, máte svá přesvědčení a mnoho skvělých vlastností, ale většina z nich zůstává skryta ve vašem nitru. Důvěra ve vlastní intuici a citům může být pro vás tím neobtížnějším životním úkolem. Jen těžko přijímáte názory druhých, což vás může přivést do izolace. Také váš citový život bude složitý, zdvojená jednička značí touhu po uznání, ale i nejistotu a nervozitu. Většinou u vás platí, že pokud nevstoupíte do svazku manželského velmi mladý, zůstáváte pak sám. Je přímo vaší povinností vyhýbat se samotě, být družnější a vstřícnější, což vám usnadní cestu životem! Pokud převládá jméno Honza, výrazně to zlepšuje život po osobní i zdravotní stránce. 
Jméno Jan je nejméně vhodné ve znameních ohně (Beran, Lev, Střelec), která vám mohou přidat aroganci, impulzivnost a prudkost, a ve vodních znameních (Rak, Štír, Ryby), která mohou negativně ovlivnit váš zdravotní stav. Chcete-li dát svému synovi jméno Jan, mělo by být v souladu s příjmením, navíc je vhodná konzultace numerologem. 
A s tím Vám já určitě poradím! volejte, pište.