Jana - 24.5.

24.05.2019 11:53

Dnes 24. května mají svátek všechny Jany.

A co dává toto jméno svým nositelkám?
Jana - je bojovnice.. Jméno Jana má stejný význam jako mužský protějšek Jan. Jméno pochází z hebrejského „Jochánán" a znamená „Bůh je milostivý". 
Historicky nejstarší Jana, učednice Ježíšova, doprovázela Ježíše, podle evangelia stála den po Velikonocích u prázdného hrobu a stala se tak svědkem jeho vzkříšení. Podle této Jany se slaví její svátek 25. května. Druhou velmi populární Janou je Johanka z Arku, 
Číslo jména 8 «(1 + 1 + 5 + 1 = 8) 
Jméno Jana poskytuje klid, péči a starost o rodinu a výchovu dětí. Potenciál čísla osm vše vhodně doplňuje o rovnováhu, bystrost, podnikavost, pracovitost a otevřenost. Máte obrovský potenciál schopností, ale je velice těžké uvést vibraci čísla osm do pohybu a správně ji usměrnit. Stojíte nohama pevně na zemi a žijete přítomností. Jestliže si něco umanete, jste až zarputilá a bojujete s potížemi, dokud je neodstraníte. Na svá rozhodnutí potřebujete čas, ale za svým názorem si pak stojíte. Tři jedničky vám к tomu přidávají odhodlanost a bojovnost. Máte sklon к panovačnosti, ráda poroučíte, řídíte a vedete lidi, tedy i svou rodinu. Nemůže žít bez neustálé aktivity a neutíkáte před fyzickou námahou. Máte vysokou hladinu citlivosti, která vás může činit velmi zranitelnou. Toužíte po harmonii a klidu, nedáváte svoje city příliš najevo a máte sklony к žárlivosti. Neobětujte se tolik pro druhé! Zpravidla příliš mnoho ze sebe vydáváte, ale v zápětí se vzdorovitě stáhnete do své ulity. 
Jméno Jana je vhodné pro všechna astrologická znamení, jen znamení Berana, Lva a Štíra z vás činí ženu tvrdohlavou, panovačnou, závistivou a žárlivou.