Jiřina

15.02.2019 12:48

15. února slaví svátek všechny Jiřinky. Co znamená toto jméno pro svou nositelku?
Jiřina je jméno řeckého původu, které vzniklo z výchozího slova „georgios", patronkou jména je sv. Jiřina, která podle legendy žila v 6. století ve Francii. Významová souvislost se jménem Jiří není znatelná, dokonce je vnímána jako jistá opozice proti Jiřímu, který je patronem vojenství a bojovníkem. 
Číslo jména 7/34 (1 + 9 + 9 + 9 + 5 + 1= 34 = 3+4 = 7) 
Potenciál jména vás vybavil mnohými vlastnostmi - vlídností, porozuměním a komunikačními schopnostmi. Síla vibrace sedmičky dává Jiřinám činorodost, odhodlání, zvídavost a intenzivní vnitřní život. Jste velmi intuitivní a máte svůj „vnitřní hlas", který vám hodně pomáhá. Máte mnoho skvělých vlastností, ale většina z nich zůstává skryta ve vašem nitru. Stěží přijímáte autoritu, někdy býváte uzavřená se sklonem к melancholii. Od přírody jste spíše hloubavý typ, vyzařuje z vás jakási vážnost a těžkopádnost. Dokážete si udržet jistý odstup a zhodnotit vzniklou situaci nebo vztah bez emocí. Je ve vás touha po harmonii, což vám mohou komplikovat vaše tři devítky, které přinášejí vnitřní nespokojenost. Jste tak trochu snílek a někdy ztrácíte pojem o realitě. Většinou si najdete partnera jako velmi mladá, partnerský vztah vám dodává odvahu a emocionální sílu. Při negativní vibraci se může objevit pedantství a osamělost. 
Stejně jako květina jiřina, i jméno Jiřina je velice krásné. Nositelka jména bude mít skvělou výbavu, vynikne nejen fyzickými přednostmi, ale i svými schopnostmi, pracovitostí, pílí, kreativitou, porozuměním a snaživostí. Působí osobitě. Rodiče, kteří dávali dceři toto jméno, tak i dnes činí s jistým cílem, chtějí, aby jejich dcera stejně jako stejnojmenná květina vykvetla, aby zářila, upoutala pozornost, dělala radost a byla hodná svého jména. Nositelka jména bude vzbuzovat důvěru svými charakterovými a citovými vlastnostmi, bude spolehlivou životní partnerkou a dobrou matkou. Záleží na každé Jiřině, jak tento fantastický potenciál dokáže využít. Skvěle využít ho dokázaly hned čtyři naše výrazné Jiřiny, které mají charakteristický a nezaměnitelný hlas, jakož i osobitý herecký projev - Jiřina Štěpničková, Jiřina Šejbalová, Jiřina Jirásková a Jiřina Bohdalová