Jitka a Mikuláš

05.12.2019 11:59

Dnes slaví svátek JITKY.

I když svatého Mikuláše je až zítra - Mikuláš chodí právě v den, kdy slaví Jitky svátek.
Všechny děti dobře znají tento svátek a připravují si básničky a písničky, které zazpívají Mikulášovi, aby dostaly nějakou sladkost na počest toho, že byly celý rok hodné. Je to jedinná možnost v roce jak se vykoupit pokud zlobily. V tento den – v podvečer totiž svatý Mikuláš a anděl sestoupí z nebe na zem, kde se k nim připojí čert a společně obchází děti. Hodné chválí, zlobivé nabádají, aby se polepšily, anděl podle zásluh rozdává sladkosti, ovoce, hračky a čert zase uhlí nebo brambory. I ve vaší hale se dnes naděluje, děti zpívají koledy a vy si společně užíváte tuto krásnou předvánoční atmosféru.
Takže přeji dětem štědrého Mikuláše a Jitkám hezky prožitý den.
A jak je to s Vašim jménem Jitky?
Jméno Jitka vzniklo z německého tvaru Jutta, což je zkrácený tvar jména Judita či Judith. To je hebrejským zněním jména „Jehúdith", což je chápáno jako „žena pocházející z Judeje", tedy „židovská žena".
Číslo jména 6/15 (1 + 9 + 2 + 2+1 = 15 = 1+5 = 6)
Potenciál čísla šest vám dává inteligenci, laskavost, ohleduplnost a optimismus. Milujete krásu ve všech oblastech života a často máte umělecké nadání. Číslo patnáct vám dává temperament, osobní charizma a magnetismus. Tohoto výrazného potenciálu dokázaly skvěle využít naše populární zpěvačky Jitka Molavcová a Jitka Zelenková. Snadno navazujete přátelství a rychle přilnete к lidem, s nimiž se cítíte dobře. Potřebujete lásku a teplo domova a vše děláte pro to, abyste dosáhla harmonie. Může se ale stát, že pokud budete žít jen pro druhé, nebudete se moci věnovat sama sobě. Trošku postrádáte schopnost samostatného rozhodování a spoléháte se na ostatní, což je samozřejmě škoda. Nejste příliš ctižádostivá, a pokud uspějete, vděčíte za to těm, kteří vám z lásky nebo přátelství pomáhají. Negativní vibrace přináší zklamání životem a pátrání po ideálu posiluje pocit vaší nedokonalosti. Také přináší podrážděnost, vznětlivost, chtivost, svárlivost, lakotu a sobectví.
Jméno je vhodné zejména pro Lvice, Panny a Vodnářky, pravděpodobně to dotáhnete daleko, ale méně vhodné pro vodní znamení (Raka, Štíra a Ryb), v Blížencích a Kozorohu přináší neklid a citovou nestálost.
Vždy je také důležité jak jméno souzní s Vašim příjmením - zda není karmicky zatížené - a s tím Vám já velmi ráda pomohu.