Léčitelký kalendář - říjen

06.10.2016 15:37

 

 

Léčitelský kalendář Renaty Herber                                                                                                  

                                                                                                                                                               pelyněk pravý      

Říjen – Slinivka břišní

Slunce každým dne slábne, den je kratší o další hodinu, vegetace zasychá                                                                                                                

Příroda vytváří nádhernou barevnou krajinu, pomalu opadává listí ze stromů, veškeré síly z nadzemních částí se stahují do země, do půdy a do kořenů. Podobné je to u člověka, životní síla se stahuje do orgánů a v tomto období je potřeba podporovat slinivku. Podle alternativní medicíny ovlivňuje funkce sliznic všude v těle. V říjnu často podléháme nachlazení, nosní sliznice jsou zanícené a to podle lidové moudrosti skrytě oznamuje, že je oslabena právě slinivka. Ta má více funkcí – ovlivňuje trávení a také reguluje hladinu cukru v krvi.

 

Bylinky

Slinivka má ráda horké a hořké. Proto v domácí léčbě v zásadě mají přednost hořké bylinky, čaj z nich pijeme horký. Na povzbuzení činnosti slinivky popíjíme čaj z pelyňku – 1 čajovou lžičku přelijeme 200ml vroucí vody, 10 minut vyluhujeme, scedíme a pijeme po doušcích nebo po jedné polévkové lžíci.

Z dalších bylin pak tinktura z hořce žlutého stimuluje zažívací systém, hlavně sekreci enzymů slinivky břišní, má na ni příznivé účinky a přitom nezatěžuje pro svou hořkou chuť prázdný žaludek – užíváme 30 minut před jídlem. Hořec začíná účinkovat po 5 minutách a spouští sekreci trávicích šťáv, zlepšuje trávení tuků a proteinů i 2 až 3 hodiny po podání.

 

Potraviny

Slinivku posilujeme kořenovou a hlíznatou zeleninou – mrkví, petrželí, celerem, červenou řepou, bílou ředkví, cibulí a křenem. Před každým jídlem sníme trochu uvedené zeleniny a tělo tím srovnáme do mírně zásadité hodnoty, což prospěje slinivce. Omezíme hlavně živočišné tuky, cukr, alkohol a kořeněná jídla. Při chronickém zánětu slinivky připravíme ovesnou kaši, kterou uvaříme na mírném ohni asi hodinu, přidáme trochu soli, ovocného sirupu (borůvkový), 2 lžíce vlašských ořechů, kaši jíme 2x až 3x denně před dietním jídlem nebo nám nahradí hlavní jídlo a to po dobu 15 dní.

 

Koupele

U potíží se zažíváním či zánětem slinivky si uděláme sedací teplou koupel podle pátera Kneippa. Trvá 15 minut ve vodě teplé  37 °C. Na oblast slinivky přikládáme teplé obklady. Nesnáší-li nemocný teplé obklady, přikládáme studené obklady z octové vody na 20 minut a pořádně přikryjeme. Slinivka má ráda teplo, proto udržujeme tělo stále v teple, hlavně břišní oblast.