Martin

11.11.2019 10:00

Dnes má svátek Martin.

Co jim dává toto jméno?
Jméno je odvozeno od římského boha války a jara Marta (v 1. pádě Mars). Latinské znění jména „Martinus" má tvar přídavného jména, znamená „Martův" či „patřící Martovi", je tedy zasvěcen římskému bohu války. Podle Marta byl pojmenován jeden měsíc v roce, tj. březen - latinskymartius, anglicky March, maďarsky március, slovensky marec... A jak spolu souvisí válka a jaro? Po zimní přestávce v březnu se opět shromažďovala římská vojska a v tomto měsíci také vítězí jaro nad dlouhou a krutou zimou.
Pranostika „Svatý Martin přijíždí na bílém koni" patří к období, kdy zima střídá podzim. Na sv. Martina často začínalo sněžit. Obdobou je i rčení „Na svatého Martina bývá bílá peřina." ... svátek sv. Martina bývá s napětím očekáván, neboť se ochutnává víno pocházející z podzimní sklizně. A pokud se mladé svatomartinské víno vyvede, znamená to, že bude kvalitní celý ročník. Oslavy pocházejí již z dob císaře Josefa II., tehdy totiž končila vinařům pracujícím u některých sedláků služba. Její pokračování na další rok se poté dojednávalo při skleničce mladého vína. ... podle českého i církevního kalendáře má Martin svátek 11. listopadu.
Číslo jména 3/30 (4+1+9 + 2 + 9 + 5 = 30 = 3 + 0 = 3)
Jméno Martin vás vybavilo bojovností a podnikavostí. Číslo tři charakterizuje odvahu, jasnou mysl a zvídavost. Jste vybaven i přívětivostí, obětavostí a štědrostí. Jste společenský, kamarádský, komunikativní a máte rád lidi. Třicítka vám přidává tvůrčí představivost, ráznost a bystrou mysl. Dvě devítky vás vybavily vysokou schopností naladit se na druhého člověka, což může vést ke skryté manipulaci. Jste ctižádostivý a máte bytostné nutkání vyjádřit svou osobnost, což se může projevovat buď pozitivním, nebo negativním způsobem. К vašemu jménu patří i bohatá fantazie a všestrannost, takže se dokážete nadchnout pro jakýkoliv obor činnosti. Jakmile najdete nové pole působnosti, vrhnete se do práce a bezstarostně v ní pokračujete. Výsledkem vašeho snažení bývá většinou úspěch a dostatečné materiální zabezpečení. Trojka dokáže hluboce a věrně milovat, přesto někdy raději zůstáváte sám, ostatní vás často považují za přelétavého a nestálého. V negativním případě se z trojky stává nafoukaný, záludný a ne-pořádný jedinec, manipulujete s druhými, máte sklony к tyranii a postrádáte takt a cit.