Martina

17.07.2019 13:15

17.7. mají svátek všechny Martiny :-)

A co jim dává toto jméno?
Jméno Martina je ženskou formou jména Martin. Je odvozeno od jména římského boha války Marta. Martina, volně řečeno, znamená „bojovná", „Martovi zasvěcená" či „Martovi oddaná". 
„Žena bojovnice“ 
Jméno Martina je příjemně znělé a dobře přijímané. Pokud je rodiče zvolili pro svou dceru, byl to skvělý kompromis mezi novátorskou a moderní snahou mladých rodičů a konzervatismem a tradicionalismem prarodičů. I u ženského jména se projevoval silný sklon dávat dceři jméno ochraňující, v duchu patronství sv. Martina z Torsu, který chránil před bídou, nebezpečím a selháním. Martina se ve shodě se svým potenciálem stala symbolem moderní ženy, která usiluje o prosazení něčeho nového bez nebezpečí kritického selhání. Má v sobě bojovnost, energii, úsilí a soutěživost, má dost sil na to se prosadit a dovede si svůj život uspořádat. To vše se skvěle odráží i u některých osobností, které dokázaly potenciál jména plně zúročit a svými sportovními výkony vstoupily do dějin, například tenistky Martina Navrátilová a Martina Hingisová či rychlobruslařka a olympijská vítězka Martina Sáblíková. Trefná slova Boženy Němcové jsou jakoby „ušita" přímo na všechny Martiny: „Svět hledá lidi, kteří něco umějí udělat, a ne ty, kteří umějí vysvětlit, proč to neudělali." 
Marina je bystrá, má bujnou fantazii, dobrý pozorovací talent, otevřenou povahu, miluje vše neznámé, žije budoucností a svými představami.
Vaším hlavním heslem je „Žít a nechat žít".
Jste také šaramantní a sympatická žena a oblíbená kamarádka. Máte v povaze vstřícnost a ohleduplnost, což zesilují vaše dvě devítky, které vám dávají emoční inteligenci, umíte se vžít do pocitů ostatních. 
Toto jméno je vhodné pro všechna znamení zvěrokruhu. „Domácí" znamení Býka a Raka přidávají mateřství a touhu po rodině. Přelétavá Stírka dokáže plně využít své schopnosti jak upoutat a svádět muže. Znamení ohně (Beran, Lev, Střelec) znásobuje ctižádost a pomáhá dosáhnout vysokého postavení či pozice. Znamení Blížence a Vah vás obohacuje o houževnatost a dobrou kondici.