Novoluní v Beranu

10.04.2021 18:24
V ponělí 12.dubna 2021 v ranních hodinách ve 4,30 hod očekáváme novoluní ve znamení Berana. Toto novoluní je důležité pro tyto ohnivé zrozence . Jsou to nové začátky, stanovení si nových cílů, práce na nových projektech - Slunce i Luna stojí v Beranu. 
Berani jsou průkopníky znamení zvěrokruhu, jsou to oni, kteří stojí na startu kdy slunce prochází všemi 12ti znameními - jejich hlavním tématem je průbojnost - Berani jsou rození vůdci a dokáží ostatní namotivovat k akci, neznají slovo nejde..., a dalším tématem je Elán - žádné jiné znamení nehýří takovým hnacím motorem a elánem do nových akcí jako právě Berani.
Milí Beránci - nastává Vaše nejpříznivější období v roce, tak jej využijte jak nejlépe dovedete, své myšlenky a nápady si zapisujte, můžete je kdykoliv později využít.
Jaké energie toto novoluní přináší?
Energie ohně – přichází k nám energie, kdy budeme cítit, jakoby jsme hořeli, můžeme cítit velký žár, mimo jiné – hlídejte si spotřebiče, vyhýbejte se ohni, pamatujte na pořekadlo: „Oheň je dobrý sluha, ale zlý pán!“ Při rituálech volte barvu svíčky červenou- rituály vám pomohou na přivolání síly, posílení své osobní síly, dosažení životních cílů, projektů a snů
Samostatnost – naučit se samostatně rozhodovat, spojit se ze svým vnitřním rádcem, nespoléhat na druhé, můžete si nechat poradit, ale sami musíte věci zhodnotit, rozebrat a vybrat si to, co vám nejvíce vyhovuje
Pracovní nasazení – – nebojte se žádné práce nebo toho, že jste málo schopní, energie Berana vám dodají odvahu, sílu a více chutí do práce, je čas na prosazení, zahájení nové práce, vytvoření nového projektu
V těchto dnech, kdy Luna vstoupila do ohnivého znamení Berana, se doporučuje: dle lunárního kalendáře:
Zdraví a krása:
Zvlášť příznivá doba na mytí vlasů. Nepříznivá doba na stříhání vlasů a holení vousů – mohou vzniknout lysiny.
Péče o pokožku a depilace, zvlášť vhodná doba na kosmetické úkony. Vhodná masáž pokožky hlavy a obličeje (ušního boltce), čistit nosní dutiny, hodně pít (bolest hlavy-stlačit oba ušní lalůčky ukazováčkem a palcem)
Orgány: hlava, mozek, uši, zuby, nosohltan
Věnujte pozornost těmto orgánům, hýčkejte je, citlivější lidé mohou být v těchto dnech náchylní k bolestem hlavy a migrénám, vyhýbat se stresům, kávě, červenému vínu – podporují migrénu. Chodit na procházky na čerstvý vzduch – tzv. pročistit hlavu. Doplnit vitamíny a minerály jako magnezium, natřít spánky krémem s mentolem a dodržovat pitný režim, méně solit. V těchto dnech nejdříve věci promyslet a pak teprve jednat, vyhnout se ukvapeným jednáním. Nejít hlavou proti zdi. Omezit kávu a alkohol.
Vyhnout se chirurgickým zákrokům očí, uší a hlavy, neboť tyto orgány jsou v těchto dnech oslabené a po zákroku hrozí špatné hojení a dlouhá rekonvalescence.
Dům a zahrada:
Příznivá doba na sběr a skladování ovoce, na zamrazování a konzervování ovoce -podzimní období.
Vhodná doba na plení.Vhodná doba na mytí oken, na oknech nezůstávají šmouhy. Vhodné větrání bytu, domu, je snazší utírání prachu. Příznivá doba na veškeré práce spojené s malováním, natíráním a drobné úpravy a opravy v domě.
S láskou Renata