Novoluní v Blížencích

21.05.2020 20:10

V pátek 22.května 2020 v 19:38 hodin očekáváme novoluní ve znamení Blíženců.
Novoluní v Blížencích - probírá témata naší komunikace - ústní, písemné, vizuální, řeší se také oblast vzdělání, vhodná doba pro sdělovací prostředky a veškeré informace. Novoluní by mělo nastartovat nové začátky právě ve všech oblastech komunikace. Jak komunikujeme sami se sebou a jak komunikujeme s ostatními. Nejdůležitější toto novoluní je pro Blížence a pro ty, kteří mají důležité planety postaveny právě v tomto znamení.
Slova mají velký vliv, dokáží změnit životy lidí, pohnout světem, zkomplikovat situace, ale také dokáží v mnoha směrech pomoci. Měli byste si tuto sílu uvědomit a chovat se zodpovědně, rozmyslet se nad tím, než něco řeknete, slova nejdou vrátit zpátky. Hlídejte si svoje myšlenky, naučte se s nimi hospodařit, věnujte pozornost své osobě, přemýšlejte a mluvte o sobě, klidně i sami se sebou. Dejte světu najevo svou komunikací jak jste dobří a co všechno umíte – vhodné období pro pracovní pohovory. Pouštějte z úst příjemná slova – vyplatí se vám to!
Budování pevných vztahů - další energie blíženců.
Člověk je tím, čím si myslí, že je. No a kým je, se pozná podle toho, jací lidé ho obklopují. Jestliže se pohybujete ve vztazích, které vám nevyhovují, zeptejte se sami sebe proč tomu tak je. Naši partneři, kolegové, kamarádi, to jsou ti, které jsme si sami do života přitáhli.
V partnerských vztazích je důležité, aby oba měli stejné cíle, jakmile se vaše cíle začnou proměňovat, začnou se vaše myšlenky a to na čem jste vztah vybudovali, rozdělovat a vztah se posune do ztracena.
Charakter dní, kdy Luna prochází znamením Blíženců, se vyznačují lehkostí, všechny vůně a pachy vnímáme intenzivněji než jindy (stejně tak i ve Vahách a ve Vodnáři), světlo je intenzivnější i když nesvítí slunce, změny v počasí jsou náhlé, je dobré mít při sobě sluneční brýle i deštník, kvalita dne je teplá a vlhká, atmosféra je uvolněná, komunikativní, reakce jsou pohotové, flexibilní, ale i povrchní, daří se korespondenci, sdělení, krátkým výletům a budování obchodních kontaktů.

V těchto dnech, kdy Luna vstoupila do vzdušného znamení Blíženců, se doporučuje:
Zdraví a krása: Zvlášť příznivá doba na mytí vlasů, péče o pokožku a depilace, zvlášť vhodná doba na kosmetické úkony
inhalace, dechová cvičení, pití čajů na průdušky (ibišek, divizna, podběl, jitrocel). Masáže a relaxační cviky na ruce, ramena a horní část páteře, péče o ruce, velmi příznivá doba na relaxační masáže, odstranění svalových a kloubních bloků

Orgány: ruce, paže, ramena, plíce, průdušky, dýchání, nervy, okysličování krve
Věnujte pozornost těmto orgánům, hýčkejte je, v těchto dnech se doporučuje udržovat vnitřní klid, hýbat se – dopřát oddych tělu i duši, vyhýbat se těžkým masitým pokrmům a mléčným výrobkům kvůli zahlenění horních cest dýchacích, jíst syrovou zeleninu a ovoce, vitamín C a E, doplňovat zinek, pokud možno nekouřit. Vhodné jsou procházky na čerstvém vzduchu, zhluboka dýchat, uvolňovat paže a ramena. Nedoporučují se lékařské zákroky rukou, ramen a plic, neboť tyto orgány jsou v těchto dnech oslabené a po zákroku hrozí špatné hojení a dlouhá rekonvalescence.

Dům a zahrada:
Vhodná doba na mytí oken, na oknech nezůstávají šmouhy, vhodné větrání bytu, domu, je snazší utírání prachu, příznivá doba na veškeré práce spojené s malováním, natíráním a drobné úpravy a opravy v domě, praní a úklid s menší námahou, postačí i méně čistících a pracích prostředků. Není vhodné v tyto dny zalévat rostliny, mohou se na listech objevit škůdci, nechat zahradu odpočívat – dýchat, příznivé dny pro sklizeň a pletí