Novoluní v Býku

22.04.2020 11:38

Zítra 23.dubna. 2020 ve 4:27 hod očekáváme novoluní v zemském znamení Býka.
O čem bude toto novoluní? Slunce i Luna stojí v Býku v tzv konjunkci. Setkává se zde mužský a ženský princip v materiálním světě. Na místě tu je zamyšlení nad tím kdo jsem, co chci, co vše potřebuji k tomu, abych žil/a v hojnosti. Řešíme tedy otázky stability, vlastnění a nastavení mých hodnot cestou lásky, světla a svobody.
Pod vlivem novoluní - přichází nové začátky a ty přicházejí právě v oblasti vlastnění, stabilní práce, stabilního příjmu. To teď jistě řeší spousta lidí, kdy bylo pozastaveno podnikání v rámci "pandemie"...Do popředí se dostává svět on-line, který je dle mého názoru velmi neosobní, mám raději osobní setkávání a vše se z obrazovky řešit nedá, ale jak říkám, jen můj názor a nová doba si žádá nové věci..
V Býku je důležité si uvědomit, co jsou to pravé hodnoty, nastavit si svůj vlastní žebříček hodnot, vše se na majetek přepočítávat nedá. Uvědomit si, co znamená bohatství, co jsou pravé životní hodnoty.
V těchto dnech poznáte, jak jste na tom s energiemi hojnosti, buď budete inkasovat nebo platit. Kdo bude inkasovat je na tom dobře. Kdo bude platit, musí si udělat pořádek v oblasti financí. V těchto dnech si stanovte pevné ceny své hodnoty. Rozhodně nesnižujte ani ceny ani svou hodnotu. Kdybyste nyní plánovali slevy je to tím, že nerozumíte energiím. Vymstilo by se vám to v budoucnu. Nyní je potřeba se cenově stabilizovat. Ukázat světu jakou máte hodnotu a jaká je vaše cena.
Vztah k přírodním prvkům – znamení Býka je zemské znamení a lidé narození v Býku tíhnou k zemi, potřebují pro svůj život půdu, zahradu či pole, prostě kousek země, kterou mohou vlastnit. Jsou jim blízké přírodní prvky, velký pocit štěstí zažívají, když mohou zasadit své rostlinky a plody a těšit se na úrodu, naučit se hospodařit s bohatstvím, které poskytuje příroda.
K tomuto zemskému znamení patří ještě požitky - Býci jsou velcí gurmáni, mají rádi dobré jídlo a příjemné požitky si také dopřávají v oblasti intimity - sexuality.
Charakter dní, kdy Luna prochází znamením Býka, jsou studené, zemité, reakce lidí jsou vyrovnanější, trpělivější, ale i pomalejší než jindy, cítíme výraznou potřebu jistoty a bezpečí, a to v materiální i citové oblasti.V těchto dnech, kdy Luna vstoupila do zemitého znamení Býka, se doporučuje:

Zdraví a krása:
Péče o pokožku a depilace, zvlášť vhodná doba na kosmetické úkony. Nepříznivý den na návštěvu zubaře, netrhat mandle. Vhodné je kloktat – třeba šalvějový čaj, masáž dásní. Vyhýbat se hlasové zátěži a zakouřeným prostorům

Orgány: krk, zuby, hrdlo, mandle, krční obratle, uši, zažívání . Věnujte pozornost těmto orgánům, hýčkejte je, v těchto dnech se doporučuje vyhýbat průvanu – pozor na ztuhnutí šíje, předcházet nachlazení – mít nohy v teple, chránit si krk šátkem, šálou podle počasí, kvůli citlivému hrdlu vyhýbat se studeným perlivým nápojům, posilovat imunitu pravidelným pohybem na čerstvém vzduchu, turistika, cyklistika. V těchto dnech také velmi chutná jídlo – pozor na přejídání a alkohol. Pít teplý čaj s citronem a medem, před spaním pít heřmánkový čaj na uvolnění Vyhnout se chirurgickým zákrokům mandlí, zubů, uší, krční páteře a štítné žlázy, neboť tyto orgány jsou v těchto dnech oslabené a po zákroku hrozí špatné hojení a dlouhá rekonvalescence.

Dům a zahrada: Vhodná doba na setbu a sázení kořenové zeleniny, Příznivá doba na veškeré práce spojené s malováním, natíráním a drobné úpravy a opravy v domě. Praní a úklid s menší námahou, postačí i méně čistících a pracích prostředků

Energie novoluní, které nás všechny ovlivňují (Býky dvojnásob) jsou vždy silné už 3 dny před, samotný den novoluní je nejsilnější a potom ještě 3 dny po něm.