Novoluní v Kozorohu

12.01.2021 10:43
Ve středu 13.1.2021 v 6, 00 hod očekáváme novoluní v Kozorohu. Slunce i Luna stojí v zemském, pracovitém a ambiciózním znamení. Kozorozi mají rádi pevnost a stálost a to ve všech oblastech života.
Období Kozoroha je časem zkoušek, v této době vládne planeta Saturn. Dny nám přinášejí větší pracovní nasazení, napjatější a složitější situace. Pod vlivem těchto energií z nás vyzařuje větší vnitřní síla. Máme více vyvinutý smysl pro povinnosti a situace nás bude nutit k tomu, abychom si své úkoly řádně plnili. Je pravý čas do našeho života nastolit systém, pořádek a řád. Vše, co je spojeno se znamením Kozoroha, bývá spojeno s tématem, kdy bude se řešit kariéra. Pod těmito zemskými energiemi si můžeme nastavit vysoké cíle. Bez práce nejsou koláče, a proto to bude o systematické a dlouhodobé práci na sobě. Skromnost není na místě a cíl může být opravdu veliký. Výsledky budou tak velké, jak velké budou naše myšlenky. Svému podvědomí ukazujeme pouze cíl. "Štěstí přeje připraveným." Měli bychom se také zamyslet nad tím, co se nám povedlo a co máme na sobě zlepšit.
Také se na nás přenášejí vlastnosti, které nás nutí více šetřit, více pracovat, více vydělávat. Je to vhodný čas zamyslet se nad systémem, nad fungováním a nad tím, zda někde neutíkají peníze nebo jiné zdroje. Je potřeba se zamyslet, jak vydělat a kde ušetřit. Na některé lidi může v tomto období působit více depresivních faktorů a to hlavně v případě, že nemají dostatek financí, anebo dobrou práci. Právě v těchto dnech je možnost zaktivovat veškeré energie, které nám mohou problém vyřešit.
A jak to vidí lunární kalendář?
V těchto dnech, kdy Luna vstoupila do zemitého znamení Kozoroha, se doporučuje:
Zdraví a krása:
Vhodná doba na regenerační a posilující masáž s masážními oleji – obzvláště v oblasti beder, boků a stehen, rovnat záda, protahovat. Příznivá doba pro podporu kosmetických masek – aby organismus lépe přijímal živiny, používat krémy, tělová mléka. Hydratace a výživa pokožky, výživné a liftingové masky, parafínové zábaly, séra proti vráskám – provádět v čase, kdy Luna přibývá. Vhodný okamžik pro péči o nehty rukou (stříhání, manikúra), ale není vhodná pedikúra – je tendence ke ztvrdnutí kůže .
Orgány: kolena, klouby, kostra, vaziva, kůže, nehty, kostní dřeň
Věnujte pozornost těmto orgánům, hýčkejte je, větší pozornost věnujte svým kostem a kolenům. Je důležité dbát na dostatek vápníku v kombinaci vitamínem D a magnéziem pro kosti a zuby. Ženy by měly doplňovat Bor – který zabraňuje snižování hladiny estrogenů po 40cítce a následnému odvápnění kostí, doplňovat kolagen. Hýbat se, sportovat a protože jsou dny plné cílevědomosti a ambic, je také důležité si umět říci NE a slovíčko MUSÍM nahradit CHCI, ale NEMUSÍM.
Nevhodná doba na chirurgické zákroky na kůži neboť tento orgán je v těchto dnech oslabený a po zákroku hrozí špatné hojení a dlouhá rekonvalescence.
Dům a zahrada:
Obzvláště příznivá doba na sběr a skladování ovoce, nejlepší den pro půdu, vysazovat, přesazovat.
Příznivá doba na sběr a konzervování kořenové zeleniny. (jaro, podzim).