Novoluní v Rybách

26.02.2017 17:17

Velmi citlivé období je v Novoluní ve znamení Ryb - právě dnes 26. února 2017, na co se připravit?

  • Duchovní rozvoj, meditace, jasnozřivé schopnosti  -  Ryby jsou vodní znamení a vládne jim Neptun. Pod vlivem těchto energií jsou lidé obdařeni větší schopností pohledu do duchovních záležitostí, mají více vyvinutou intuici a živé sny. Vnímají více své pocity, ale také lidi okolo sebe. V tomto období by měli být lidé vnímaví k tomu, o čem se jim zdá, jestliže jste prostřednictvím intuice na něco upozorňováni a poslechnout svůj vnitřní hlas. Můžete se spolehnout, že je to z důležitého důvodu. Vhodné rituály v tomto období jsou na duchovní rozvoj.
  • Pozitivnější přístup k životu, vnímání krásy – v tomto období jsou lidé citlivější, často mají tendence uzavírat se do sebe, do světa snů. Snít je krásné, ale člověk by měl pohlížet na svět realisticky a s nadhledem. Astrologický symbol Ryb, jsou dvě Ryby a každá plave na jinou stranu. Význam toho je, že jedna ryba ukazuje jeden život, ten co se musí žít, a druhá ukazuje na druhý  - a ten vysněný. Lidé jsou v tomto období plní protikladů, jsou náladoví a nevědí proč. Proto je důležité zabývat se pozitivnějším vnímáním světa, nic nedramatizovat, nestresovat se. Nabízí se tu zamyšlení, která oblast v mém životě má blíže k realitě a která je pouhý sen? Snít se může, jen člověk nesmí utíkat do světa snů před tím co je skutečnost.
  • Vztahy a láska – pod vlivem těchto energií mají lidé tendence více se zamilovávat, je větší prostor pro romantické prožívání. Láska je zde vnímána jako koření života.  A proto, že lidé touží prožívat žár, něhu a hlazení vzniká i hodně nevěr. Touží mít tajemství, tajit svou lásku, prožívat něco krásného a tajemného. Kdo žije v partnerském svazku, měl by počítat s tím, že je třeba okořenit vztah něčím novým. Ryby mají tendence promítat své sny do života těch druhých, to jim přináší zklamání, pokud se jim to nedaří. Máme si zde dát pozor, aby nás nikdo nenutil, dělat co nechceme a abychom to nedělali ani my sami nikomu jinému.
  • Deprese, smutky, závislosti – vše je o náladách, energie Ryb mají také tendence o pocitech smutku, myslíme, že se nám nic nedaří, že nás nikdo nemá rád, že si nás okolí neváží, pokud tyto stavy neřešíme, může docházet k depresím a v horších případech pak k závislostem. Prvním krokem je důležité analyzovat situaci, proč se trápíme, čeho se bojíme a snažit se to řešit. Nestydět se nechat si poradit, pokud si sám nevím rady, je tolik možností vybrat si svého terapeuta či psychologa a nebýt terčem posměchu jak tomu kdysi bývalo. Je třeba zaměřit pozornost na své nálady a na své pocity, když je novoluní nebo úplněk v Rybách, je velice důležité řešit nevyřešené.
  • Zdraví – této energii se přiřazují chodidla, prsty na nohou a lymfatický systém, je třeba věnovat pozornost chodidlům, dobrá je masáž, přináší úlevu. Dny Ryb jsou plné citů a vše co necháme vstoupit do svého těla, působí mnohem silněji než jindy a to jak v pozitivní tak v negativním slova smyslu. V tomto období je úspěšné ošetřit bradavice na nohou – ale jen za ubývajícího měsíce, jinak se objeví znova. Ve dnech Ryb není dobré větrat lůžkoviny, v ovzduší se udržuje vlhkost. Také není dobré kupovat nové boty, mohou nás po čase tlačit. Nemyjeme a nestříháme vlasy – slábnou, třepí se a tvoří se lupy. Je vhodné období na praní prádla – dobře se odstraňuje vodní kámen. Navazování nových známostí není příliš šťastné. Za velmi příznivé v chování se tady projevuje jak pevné spojení se zemí, tak na druhé straně duchovno a spojení s vesmírem

Otázky, na které si máte odpovědět:

Zajímají mě duchovní témata nebo nějaké ezoterní vědy? Která oblast v mém životě je blíže k realitě a která je spíše pouhý sen? Rozeznám realitu od snění? Prožívám lásku romanticky nebo mám tajnou lásku? Co si myslím o nevěře?

Jsem náladový člověk? Sužují mě nějaké smutky, deprese či závislosti? Dokážu to ukočírovat?

 

AFIRMACE:  Mé tělo je čisté, pozitivní a krásné. Má mysl je čistá, pozitivní a krásná.

                      Rozhodl jsem se pro harmonické myšlenky a nechávám sebou volně protékat    

                      radost. Otvírám se lásce, otvírám se andělským energiím. Obklopují mě lidé a

                      situace, které mi do života přináší radost.

                      Očišťuji se od všech negací, zbavuji se všech negativních energií.