Novoluní v Rybách

12.03.2021 11:33

V sobotu 13. března 2021 v dopoledních hodinách v 11,21 hod očekáváme novoluní ve znamení Ryb. Toto novoluní je důležité pro zrozence ve znamení Ryb a pro ty, kteří mají důležité planety , lunu, merkur, mars či ascendent v rybách. Novoluní znamená vždy nové začátky, stanovení si nových cílů, práce na nových projektech - je to nejpříznivější období právě pro toto vodní znamení..
Jaké energie nás právě obklopují : je to duchovní rozvoj, meditace, jasnozřivé schopnosti ( lidé narození v rybách patří k těm senzitivním lidem, kteří více vnímají dění kolem sebe a nadsmyslové vnímání). Znamení Ryb znázorňují dvě ryby, které plují každá na jinou stranu, proto můžete být také v těchto dnech plní protikladů, dávejte pozor, abyste realitu oddělili od snění - k němu mají Ryby blízko.
Co se týká vztahů, jsou Ryby romantické, láskyplné, milující, ale mohou mít sklon k nevěře ( to jsou ty protiklady), dále si dávejte pozor na náladovost, deprese, smutky, alkohol ( ohnivá voda - vodní živel Ryby). Nejsou vhodné rituály na peníze, vhodné rituály jsou na duchovní rozvoj, víru v sebe sama, ve své schopnosti, lásku k sobě a ke svému vnitřnímu dítěti.
Dny Ryb jsou plné citů a vše co necháme vstoupit do svého těla, působí mnohem silněji než jindy a to jak v pozitivním tak v negativním slova smyslu. Navazování nových známostí není příliš šťastné. Za velmi příznivé v chování se tady projevuje jak pevné spojení se zemí, tak na druhé straně duchovno a spojení s vesmírem. Nejdůležitější činností je očista těla, mysli od všech negací.

Jak to vidí Lunární kalendář?
V těchto dnech, kdy Luna vstoupila do vodního znamení Ryb, se doporučuje:

Zdraví a krása:
Není vhodná doba na stříhání a mytí vlasů – mohou se tvořit lupy, vlasy špatně drží.Vhodná péče o pokožku a depilace, vhodné kosmetické úpravy. Vhodné pitné kúry na odvodnění a pročištění organismu, sauna. Vhodná je lymfatická masáž – zejména při ubývající Luně, (nyní máme přibývající lunu), masáž -koupel nohou, chodidel a prstů. Vhodná také reflexní masáž a moxa, nevhodná je pedikúra – hrozí poranění.

Velmi účinné jsou psychoterapie, homeopatie, jóga, meditace

Orgány: nohy, chodidla, lymfatický systém, psychická nerovnováha, alkoholismus, závislost
Věnujte pozornost těmto orgánům, hýčkejte je, větší pozornost věnujte svým dolním končetinám, udržovat nohy v teple a suchu, používat vhodnou obuv, nejlépe zdravotní, předcházet tak plochým nohám i jiným deformacím, není dobré kupovat nové boty, mohou nás po čase tlačit, vyvarovat se strachu a neklidu, důležité je mít svou oázu klidu v domově, přírodě, mít pravé přátelé – jak se jim říkají, že jsou vrby – mít se komu svěřit a vypovídat, jsou ty dny velmi citlivé na psychiku a slabší jedinci mohou hledat pomoc v alkoholu či drogách. Pak už je na místě odborná pomoc psychologa či psychoterapeuta.

Nevhodná doba na operace nohou, prstů na nohách neboť tyto orgány jsou v těchto dnech oslabené a po zákroku hrozí špatné hojení a dlouhá rekonvalescence.

Dům a zahrada:
Vhodná doba na zalévání, hnojení a zavlažování zejména pokojových a balkonových rostlin. Příznivý den na sečení trávy. Nepříznivý den na sklizeň ovoce – špatně se uchovává. Praní a úklid s menší námahou – postačí menší množství čisticích prostředků. Prádlo vyprané v tyto dny lépe pouští zašlé skvrny, bude čistší. Ve dnech Ryb není dobré větrat lůžkoviny, v ovzduší se udržuje vlhkost.