Novoluní ve Štíru

13.11.2020 21:39

Zitra 15.11. v 6,07 hod. očekáváme Novoluní ve znamení Štíra. Slunce  a Luna stojí v citlivém a hloubavém znamení. Mužský i ženský element  vchází do nejniternějších hlubin pocitů a emocí.

 Milí Štíři - zažíváte své nejsilnější období v roce, nabíráte novou sílu a energii, věnujte pozornost svým nápadům a myšlenkám, zapisujte si je, v budoucnu je určitě využijete. Je to pro Vás období nových začátků, stanovení si nových cílů a projektů. Toto novoluní je pro Vás nejsilnější, odstartuje novou epochu. Energie tohoto novoluní zažíváme na sobě všichni, jen pro štíry je silnější.

Štíří energie jsou vášnivé energie – láska a nenávist - radost a smutek – chvála a pomluvy – noc a den. Lidé pod vlivem Štíra jsou plní extrémů. Je důležité pohlídat si finance, pod vlivem těchto energií vychází vše na povrch, vše co je ukryto. Jestliže někdo něco kolem financí tají, přijde zúčtování. Je potřeba si zkontrolovat, zda máte všechno zaplaceno řádně a včas.
Ten, kdo nemá zpracovanou energii Štíra, může žárlit na všechny a na všechno. Může žárlit na partnera, na úspěch někoho jiného, na krásnou postavu jiného, na majetkové poměry, důvody jsou různé.
Pod vlivem těchto energií si máme uvědomit jak jsme na tom se svou sexualitou, jak chceme být milováni. Hodně lidí zaměňuje touhu po lásce s touhou po sexuálním prožitku.
Když je úplněk nebo novoluní ve Štíru můžete cítit jak to všude kolem jiskří, všechno je nabito magickou energií a kdo chce může v sobě probouzet nadpřirozené schopnosti.
Co napoví lunární kalendář

Charakter dní, kdy Luna prochází znamením Štíra – kvalita dne bývá chladná a vlhká, reakce lidí jsou provokující, plné vášně, ale někdy i agresivity. V těchto dnech, kdy Luna vstoupila do vodního znamení Štíra, se doporučuje:

Zdraví a krása:

Vhodná doba na regenerační a posilující masáž s masážními oleji, cvičení jógy, kalanetika, plavání.

Příznivá doba pro podporu kosmetických masek – aby organismus lépe přijímal živiny.

Nedoporučuje se mytí a stříhání vlasů – hůře se vytvářejí účesy a mytí může vést ke tvorbě lupů.

Vhodné jsou sedací koupele, bylinkové koupele s protizánětlivým působením (doporučuje se heřmánek, řepík, řebříček a u žen kontryhel)

Orgány: mužské a ženské pohlavní orgány, močový měchýř, ledviny, konečník

Věnujte pozornost těmto orgánům, hýčkejte je, větší pozornost věnujte svým pohlavním orgánům, nesedět na zemi, neprochladnout, vyhýbat se potravinám, které podporují vznik kvasinkových infekcí (sladkosti, bílá mouka). U žen jsou důležité preventivní kontroly u gynekologa, muži by si po 40cítce měli hlídat prostatu, dbát na pravidelné vyprazdňování – předejít hemeroidům (koupel v dubové kůře), u dětí s nočním pomočováním může pomoci třezalkový čaj. Důležité je v tuto dobu se nestresovat, uvolnit se pomocí relaxačních metod či masáží. Doplňovat zejména vitamíny C, E a zinek (dýňová semínka, obilné klíčky, krabí maso).  Nevhodná doba na operace pohlavních orgánů a hemeroidů, neboť tyto orgány jsou v těchto dnech oslabené a po zákroku hrozí špatné hojení a dlouhá rekonvalescence.

Dům a zahrada

Příznivý den na sečení trávy, vysazování keřů a stromů. Příznivá doba na sázení a setbu listové zeleniny. Zalévání a zavlažování – platí zejména pro pokojové a balkonové rostliny. Léčivé bylinky sbírané v těchto dnech mají mimořádně silné účinky.

Přeji krásný, magický čas ve znamení štíra.

S láskou Renata