Novoluní ve Střelci

13.12.2020 11:22
Krásnou neděli 
Zítra 14.12. 2018 v odpoledních hodinách v 17:16 hod. očekáváme novoluní ve znamení Střelce, Slunce i Luna se setkají v tomto ohnivém a sympatickém znamení.
Co můžeme očekávat při tomto novoluní?
Milí Střelci - je čas pro Vaše nová předsevzetí, přichází Vaše nové začátky, nové plány, sny - využijte těchto skvělých energií, zapisujte si myšlenky, záříte!! Dejte o sobě vědět! 
Energie Střelce jsou jiskřivé, veselé a přejí vztahům, pod vlivem těchto energií se lidé cítí svobodněji a volněji. Je zde dána touha po cestování, dálkách, poznávání cizích krajů, jiných zvyků, je to nejvhodnější období na plánování cest, studijních plánů, zahraniční studium, vhodné pro psaní, publikování, přednášky. Cestovat můžeme i duchovně - pomocí meditací.
Dobře se vyvíjejí mezinárodní vztahy, vznikají pracovní nebo kamarádské vztahy v cizině. Objevuje se láska, která nezná hranic, tak kdo by si přál partnera ze zahraničí je pro něj ta vhodná doba.
Lidé jsou v tomto období také aktivní v oblasti erotiky, kdo si chce okořenit svůj vztah nějakou bláznivou a originální aktivitou je právě tohle období vhodné. Ti, co už jsou vybouření je tu také možnost věnovat se otázkám smyslu života, hledání pravdy a touha po nových a neprobádaných místech, i těmto aktivitám jsou střelecké energie nakloněny.
Negativně tyto energie působí, kdy lidé mají větší touhu riskovat - pozor na nepřiměřenou hráčskou vášeň.
A jak to vidí lunární kalendář?
Charakter dní, kdy Luna prochází znamením Střelce – kvalita dne bývá suchá a teplá, tyto dny přinášejí optimistickou a přátelskou atmosféru, ale i touhu toulat se, přinášejí idealistické nápady.
V těchto dnech, kdy Luna vstoupila do ohnivého znamení Střelce, se doporučuje:
Zdraví a krása:
Zvlášť příznivá doba na mytí vlasů. Vhodná doba na regenerační a posilující masáž s masážními oleji – obzvláště v oblasti beder, boků a stehen. Příznivá doba pro podporu kosmetických masek – aby organismus lépe přijímal živiny. Vhodné masáže proti celulitidě, cvičit cviky na bederní páteř a klouby, rotace těla.
Orgány: bederní klouby, kyčle, stehna, boky, křížová oblast, sedací část, alergie
Věnujte pozornost těmto orgánům, hýčkejte je, větší pozornost věnujte svým kloubům a křížové oblasti, je potřeba dostatek pohybu na čerstvém vzduchu, pohybové aktivity úměrné věku – ale ne příliš velká zátěž, omezení červeného masa, alkoholu, dostatek ovoce, zeleniny, ořechů, doporučené jsou relaxační pobyty, jóga, proti celulitidě je vhodné masírovat tělo speciálními kartáči, masážními oleji s citronem, grapefruitem, rozmarýnem či skořicové zábaly. Nevhodná doba na operace v oblast beder, křížů, stehen a kyčelních kloubů, neboť tyto orgány jsou v těchto dnech oslabené a po zákroku hrozí špatné hojení a dlouhá rekonvalescence.
Dům a zahrada:
Zvlášť příznivá doba na sběr a skladování ovoce. Příznivá doba na sběr a zamrazování ovoce, kultivace, trhání plevelu, nové záhony
Příznivá doba na setbu a sázení ovocných rostlin. Vhodná doba na větrání bytu – je také snazší utírání prachu.
S láskou Renata