Novoluní ve Vodnáři

10.02.2021 11:45

Zítra - ve čtvrtek 11.února ve 20:05 očekáváme novoluní ve znamení Vodnáře. Jaké energie nás už oklopují? Protože tyto energie jsou nejsilnější už 3 dny před ním a také 3 dny po něm. Novoluní je silnější pro zrozence ve znamení ve Vodnáře, jsou to pro ně nové začátky, ale i pro nás všechny ostatní, protože těmito energiemi procházíme všichni.

Vodnář není vodní znamení - jak se někteří mylně domnívají, ale  vzdušné znamení - zaměřené na myšlenky, myšlení, komunikaci..

Klíčová slova tohoto novoluní - Svoboda, volnost, přátelství, cesty - dálky, dobrodružství.

 Vodnářům vládne Uran. Uran je planeta, která podporuje silnou touhu po svobodě, proto Vodnáři potřebují dostatek svobody a volnosti. Stejné je i období, kdy vládnou jeho energie. Lidé mají větší touhu dělat si věci po svém, osvobodit se od starostí, od situací, které je svazují. Vše tedy začne dýchat větší svobodou, touhou rozlétnout se, odpoutat se od země, cestovat, zlepšuje se nálada, lidé se uvolní a touží se bavit.V tento čas je je nejvhodnější promýšlet svou dovolenou - vybírat letenky, dovolenou v cizině, ale i unás jsou místa, která jste určitě ještě nenavštívili. Snad už v létě bude volnější pohyb.
Lidé ve znamení Vodnáře jsou celoživotní děti, jsou velmi přátelští a důvěřiví a někdy na to doplácejí. Přátelskost se v těchto dnech bude skloňovat ve všech pádech. K životu každého člověka by měli patřit dobří přátelé a právě vodnáři jsou jedni z nejlepších. Co se týká financí, jedná se období, kdy si máme pohlídat své peníze, je sklon k většímu utrácení, lehkomyslnost, tak ať nejste další měsíc v mínusu.
V partnerských vztazích jsou nastavené energie volnosti - svobodného dýchání. Dejte si na to pozor - ne každý chápe svobodu ve vztahu stejně. Není stejná svoboda, jako když mezi partnery panuje naprostá důvěra, kdy jeden druhému nechává pocit svobodné volby ale svoboda ve smyslu - já si jdu po svém a ty si jdi taky po svém... to určtě není projev svobody.

Co můžeme očekávat podle lunárního kalendáře?

Zdraví a krása:

Zvlášť příznivá doba na mytí vlasů, vhodné barvení vlasů – barva déle vydrží. Nepříznivý den na návštěvu zubaře (jen v den úplňku). Masáže lýtek krémem nebo gelem s obsahem kaštanu, zařadit cviky na nohy, protažení kotníků a lýtek, masáž lymfy na nohou. Střídavá teplá a studená voda nohou pro žíly – nohy dávat do vodorovné polohy.

Orgány: nohy od kolen po kotníky, lýtka, žíly, holeně, nervy

Věnujte pozornost těmto orgánům, hýčkejte je, větší pozornost věnujte svým dolním končetinám, dodávat tělu magnezium proti křečím v lýtkách, zabezpečit správný krevní oběh, na prokrvení mozku zařadit ginko bilobu, proti studeným nohám si dávat střídavě studenou a teplou sprchu na nohy, důležité je udržovat harmonii mezi tělem a duší pro zdravou nervovou soustavu – přidat do jídelníčku obiloviny, ovoce a zelenina v syrovém stavu, zejména červenou řepu, špenát, hroznové víno, černý rybíz, ořechy, luštěniny a ryby. Pít pohankový čaj - obsahuje rutin, zpevňuje cévy.

Nevhodná doba na operace křečových žil, oblasti lýtek a kotníků, neboť tyto orgány jsou v těchto dnech oslabené a po zákroku hrozí špatné hojení a dlouhá rekonvalescence.

Dům a zahrada:

Vhodná doba na plení, sběr a skladování ovoce, sázet a sbírat květy. Nejvhodnější doba na hnojení rostlin přírodními i umělými barvivy. Není vhodná doba na zalévání rostlin – mohou se objevit na rostlinách škůdci. Příznivá doba na setbu a sázení květin a kvetoucích bylinek.(na jaře)

Vhodná doba na větrání bytu, lépe se utírá prach.