ONDŘEJ

30.11.2018 15:26

30.11.  slaví svátek všichni Ondřejové

Co Vám dává toto jméno?
Ondřej je jméno řeckého původu, je to varianta jména Andrej, které pochází od slova „andreas", což znamená „mužný, statný, odvážný". 
Mužný a odvážný
Potenciál jména se během staletí výrazně změnil, neboť „mužnost, statnost a odvaha" nepředstavuje ani tak fyzickou sílu, ale v hlubším významu slova potenciál pevných osobnostních a lidských hodnot, tedy čestnost, statečnost, zásadovost, obětavost a trpělivost. Nositel jména má vlastní čest a svědomí, vždy hraje fair play, snaží se ostatním prospět a pomáhat, ale neměl by být zákeřný, bojácný a podlý. Jméno nese nemalé hodnoty, které se naplno projeví u člověka připraveného svými osobními vlastnostmi, postoji, morálními rysy i představami, což může velice pozitivně nasměrovat jeho život. 
Číslo jména 3/3O (6+ 5 + 4 + 9 + 5 + 1 = 30 = 3 + 0-3) 
Potenciál jména vám dává aktivitu, ale někdy zbytečně plýtváte energií na příliš mnoho věcí najednou. Klíčovým slovem čísla tři je kamarádství a jako správný kamarád jste čestný, zásadový, spolehlivý, trpělivý a snažíte se ostatním pomáhat. Číslo třicet při-dává činorodou mysl, nebojácnost, tvůrčí představivost a ráznost. Dovedete velmi přesně zhodnotit každou situaci a jste schopen se okamžitě rozhodovat. Nesnesete průměrnost a ve svých názorech jste leckdy velmi vyhraněný a složitý a ne každý vás dokáže po-chopit. Dvě pětky vám přidávají houževnatost, chcete-li něčeho dosáhnout, uděláte pro to vše. Máte-li nedostatek financí, vnímáte to jako svoji neschopnost. V hloubi srdce jste vášnivý romantik a v milostném vztahu potřebujete určitou míru nezávislosti. Při negativní vibraci jste vypočítavý, nervózní, roztěkaný, žárlivý, domýšlivý, manipulujete s druhými. Vyhýbejte se povrchnosti a zesměšňování druhých. 
Jméno je nejvhodnější pro ohnivá znamení (Beran, Lev, Střelec) a znamení Panny a Kozoroha, která posilují vaše kladné vlastnosti. 
... velký význam měl Ondřej i pro sedláky, kteří předvídali podle jeho svátku počasí, například „Když na svatého Ondřeje sněží, sníh dlouho poleží." Dlouhou dobu také lidé věřili, že Ondřejská noc je vhodná pro různé věštby a zázraky. Den svátku je také odpradávna dnem mužné síly a sexuality.