Pátek 13

13.11.2020 00:46
Pátek třináctého 
V mnoha lidech vyvolává obavy, strach a starý mýtus - neštěstí. Přesně se neví, kde tahle pověra začala, jedna teorie mluví o biblickém Velkém pátku - ukřižování Ježíše, kde u poslední večeře sedělo 12 apoštolů a třináctý byl Jidáš, který zradil...
13. srpna 1899 se narodil Alfred Hitchcock – obecně považovaný za největšího mistra hororových filmů. Sta let by se tedy dožil 13. srpna 1999, což byl zrovna pátek 13.
V každém kalendářním roce se objeví minimálně jeden pátek 13. To je fakt je jich opravdu málo a nikdy jich nemůže být více než 3. v letošním roce 2020 jsme zažili pátek 13 - v březnu a v listopadu.
Na druhou stranu sázkové kanceláře v tento den praskají ve švech. Sázkaři milují toto číslo. Dokonce počet prodaných tiketů je pravidelně třikrát vyšší než v jiné dny.
Co říká numerologie?
Číslo 13 v sobě skrývá samostatnost, nezávislost, tvořivost, komunikaci, stabilitu, pevnost a silné myšlenky. Je to energie, kdy se myšlenky mění v činy, dává také flexibilitu ve všem, co člověka baví, přináší transformaci, znovuzrození ale i pořádkumilovnost a disciplínu. Důležité je, zda je člověk optimista či pesimista. Optimista přitahuje inspirativní a povzbuzující myšlenky, přitahuje lásku, světlo a radost. Pesimista stahuje sebe i své okolí chmurnými myšlenkami a tím pak přitahuje temnotu a zlo.
Proto je důležité zda jste pesimista či optimista, podle toho pak prožijete pátek třináctého. V tento den mají myšlenky silnou moc - je to taková malá karma - co vyšlete - to dostanete...
Jinak pátek - podle astrologie je dnem, kterému vládne Venuše - a tu známe jako planetu lásky, krásy a zamilovanosti.
Přeji Vám, abyste tento den prožili optimisticky, ve zdraví, bez stresu, v klidu a harmonii..