Richard

03.04.2019 13:59

Dnes slaví svátek Richardové

Co dává toto jméno svým nositelům?

Richard je jméno staroněmeckého původu, kdy „rich- značí vladař a ,,-hart" je silný. Je to jméno mocenské a náčelnické, mělo vždy silný náboj vladařské tvrdosti a přísnosti a je definováno jako „muž tvrdé vlády" či „silný vladař".

Jméno Richard jako panovnické se zabydlelo v Anglii. Jeho tradici založil Richard I. (1157 - 1199) s přízviskem „Lví srdce" a postupně usedlo na anglický trůn dalších pět Richardů. 

Číslo jména 7/43 (9+ 9 + 3 + 8 + 1+9 + 4 = 43 = 4 + 3 = 7)

Máte mnoho skvělých vlastností, ale většina z nich je skryta ve vašem nitru, průměrný člověk je stěží dokáže ocenit a pochopit. Číslo sedm vám dává sebejistotu, inteligenci, vnímavost, věříte sám v sebe, jste málo ovlivnitelný, často povýšený, sobecký a majetnický. Dovedete dobře analyzovat vzniklé situace a nemluvíte naplano. Budíte dojem klidu a vyrovnanosti, ale v nitru vám to vře. Musíte si projít cestou vlastní zkušenosti, jen tak se dokážete poučit. Tři devítky vám vše trochu komplikují a přidávají nepokojnou mysl a vnitřní napětí. Jste přitažlivý pro opačné pohlaví, ale platí u vás, že pokud nevstoupíte do svazku manželského velmi mlád, většinou pak už se neoženíte. Kvalita vašich vztahů závisí na otevřenosti a důvěře vůči druhému. Každý Richard by si měl uvědomit, že není na světě sám, pak by se mu žilo podstatně lépe. Buďte více realistický a přijímejte vše, co se vám dostane do cesty, jen tak dosáhnete úspěchu! Pozor na nevěru, sklony к intrikám a neklid a roztěkanost.

Nejvhodnější je pro vás znamení Panny, Vah a Vodnáře, naopak ve znameních Býka, Štíra a Kozoroha lze očekávat tvrdošíjnost, závistivost a pesimismus. ... v anglicky mluvících zemích jsou více používány domácké formy tohoto jména jako Rick, Ricky, Rickey, Richie, a také Dick. ... ženská varianta jména Richarda je u nás spíše výjimečná.