Rituály

27.09.2014 13:34

Co to je rituál?

Rituál je pravidelné opakování nějaké činnosti za účelem dosažení cíle, anebo zlepšení zdravotního stavu.

Aby rituál byl účinnější, můžeme jej podpořit hudbou, zpěvem a některými pomůckami. Podstatou rituálů je práce s podvědomím. Důležité je dělat rituály ve správnou dobu, pod vlivem těch správných energií. Důležité je věřit tomu, co chci změnit. Také je důležité stát nohama pevně na zemi a uvědomovat si, že i když existuje úžasný a duchovní svět plný energií a různých bytostí, materiální svět je ten, ve kterém žijeme. Stejně jako vše ostatní, nic se nemá přehánět. Ale pravidelným opakováním rituálů můžeme dosáhnout svého cíle.

Něco o Měsíci

Měsíc je tajemný. Je znám pod mnoha jmény a uctívala jej řada kultur na celém světě. Měsíc, stejně jako ostatní hvězdy není zdrojem vlastního světla a jeho záře je odrazem životadárného žáru slunce. Je to studený a skalnatý objekt, měřící v průměru 3 476km. Pohybuje se po kruhové dráze kolem Země, kterou obejde za 29,5 dne. Tedy jednou za 29,5 dne projde svou dráhu astrologickým zvířetníkem. Za tuto dobu vystřídá všechny astrologická znamení. V každém zvířetníkovém znamení se luna nachází přibližně 2 – 2,5 dne. Během pohybu Měsíce kolem Země, nastává změna polohy a osvětlení Měsíce, čemuž říkáme fáze Měsíce. Je to novoluní, úplněk, ubývající a přibývající měsíc.

Novoluní je fáze, ve které není měsíc viditelný, protože jeho osvětlená strana je právě odvrácená od Země. Novoluní - je fáze měsíce, která ohlašuje počátek nového cyklu, volá po nových příležitostech, pracovat na svém zdraví a osobním růstu. Tato fáze působí velmi silně na organismus, a proto naši předkové drželi v tento den půst, protože vypozorovali, že je účinnější než jindy. Je to růst pro zdraví, který slouží jako prevence. Tělo se zbavuje škodlivých látek. Při růstu je třeba hodně pít, aby se škodliviny odplavily. Novoluní je nejsilnější pro to znamení, ve kterém právě probíhá, ale je to silný den pro všechny. Je to období, kdy lidé mají o sobě přemýšlet, o svých potřebách, cílech. Určit si nový cíl, nový směr, něco zahájit, něco vylepšit. V den novoluní má tělo nejvyšší detoxikační pohotovost.

Úplněk – nebo-li plný měsíc vychází ze západem Slunce, svítí celou noc a zapadá s východem Slunce. Je to jedinečná fáze, dochází k ní tehdy, když je Měsíc přesně naproti Slunci. Měsíc v úplňku je nejplnější a nejplodnější. Je to energie mocné ženské síly a plodnosti. Nejmocnější dny jsou tři dny před úplňkem a v den úplňku. V době, kdy probíhá úplněk je třeba zachovat maximální opatrnost k tomu, co přijímáme. Nezáleží na tom, jestli se jedná o stravu, pocity, lidi.. Naše tělo všechno s radostí příjme, s větší radostí všechno shromáždí , zvětší a zveličí. Proto je tolik lidí, kteří v době úplňku mají nervy na pochodu. Stresy, deprese, nervozita. Je to proto, že vnitřní strachy, které jsou ukryty hluboko v nitru, se v tuto dobu začnou projevovat s větší intenzitou. Lidé, kteří ještě nemají zpracované emoce jsou proto nervóznější a vzteklejší. Naopak vyrovnaní lidé  si této fáze nemusí vůbec všimnout. Energetické napětí v těchto dnech způsobuje bolesti hlavy, nespavost, náměsíčnost  ale také větší nehodovost. Je to jakoby měsíční síla zveličovala vše, co je ukryto uvnitř nás, vytahovala naše skryté emoce. Ale přese všechno je úplňková noc  nádherná, magická a proto je vhodné dělat rituály, protože tím, že jsou naše emoce vybuzeny, tím jsou rituály účinnější.