Rok 2018 - rok zemského PSA

16.02.2018 00:46

Podle čínského kalendáře začíná v pátek 16. února rok zemského PSA. Končí rok ohnivého Kohouta, který nás učil spravedlnosti, kreativitě, tvrdé práci a píli, rok úspěšný kariérně. 

Rok zemského Psa začíná podle čínského kalendáře dne 16. února roku 2018 a končí 4. února 2019. Těšit se můžeme na dvanáct měsíců, jejichž symbolem bude spravedlnost a vědění. A to jak osobní, tak společenské. Dařit se totiž bude nejenom jedincům, ale také celé lidské společnosti.

Čínský horoskop na rok 2018 bude ve znamení všeobecného zájmu, dobra a odvahy. Podle čínské astrologie a znamení zemského Psa se naučíme říkat ne a začneme rozlišovat falešné přátele od těch skutečných. Bezpráví, lidská hloupost a bezohlednost nám přestanou být lhostejné a začneme se více zajímat o osudy druhých. Rok zemského Psa také slibuje zlepšení sociálních, ekonomických i kulturních poměrů

Charakteriska lidí zrozených v roce psa:

Charakteristickými rysy znamení Psa jsou pracovitost, houževnatost, uzavřenost a kritičnost. Na první pohled se ke každému staví nepřátelsky a odměřeně. Psi si neradi pouští kohokoli ke svému srdci a jsou nedůvěřiví. Za toho, koho mají rádi, se však dokážou prát a bojovat až do roztrhání těla. Pes je věrný a čestný, nemá rád pomluvy a intriky. Vždy ocení čestného a inteligentního nepřítele a je velkorysý. Potřebuje mít svého páníčka, který je jeho motivací a inspirací každé činnosti, již se Pes věnuje. Dominantního partnera snáší dobře, a pokud jej miluje, dokonce ho oddaně a zcela nezištně brání, chrání, hlídá a obdivuje. Proto jsou psi jedni z nejlepších partnerů a nevyvolávají nepodstatné konflikty. Stačí jim laskavé slovo a pohlazení k tomu, aby se zcela poddali a vrhli do dalších aktivit. Nepotřebují výrazný finanční zisk, je pro ně nejdůležitější, když je ocení jejich nejbližší. Za trochu lásky se odvděčí věrností, oddaností a pracovitostí. Pro svého pána bojují a pracují do roztrhání těla. Pes je k lidem většinou chladný a odměřený. K tomu, kdo si jej získá, se dokáže chovat přítulně a láskyplně. Jeho srdce bývá naplněno vřelou a věrnou láskou a jeho city bývají opravdové a velké. Velmi těžce snáší zklamání, se kterým se vyrovnává prací nebo se uzavře do sebe a nekomunikuje s okolím.

roce 2018 se bude dařit všem lidem, kteří si rozumí se znamením Psa. Nejvíce kompatibilním a harmonickým znamením, které náleží ke Psovi, je Kůň, Zajíc, Tygr a samozřejmě jiný Pes. Ani jiná znamení ale nepřijdou zkrátka, jen to bude chtít v některých případech více kompromisu, přemýšlení, uvážlivost a smíření.

Řeč je hlavně o znamení Drak a Kohout, které bývá se Psem podle čínské astrologie často ve sváru. Čínský horoskop na rok 2018 říká, že se během roku budou učit hledat společnou cestu a řeč, až nakonec dojdou kýženého smíření. 

 

Vztahy s ostatními, Pes a:

Krysa – chovají k sobě vzájemný respekt a obdiv, báječně si spolu notují

Buvol – nepříjemnosti ve vzájemné komunikaci, propukají hádky

Tygr – vynikající kombinace, spolu dosáhnou úspěchu a prosperity

Králík – šťastný pár, jsou z nich i vynikající obchodní partneři

Drak – nadmíru složitý vztah, každý táhne za jiný provaz, nedohodnou se

Had – spíš dobří přátelé a spolupracovníci než pár, existují však i výjimky

Kůň – šťastný a úspěšný svazek jak v lásce, tak i v podnikání a obchodních záležitostech

Opice – vzájemně se respektují, souznění v lásce a práci

Kohout – potíže hlavně v komunikaci, proto z toho spojení málokdy vzejde dobrý vztah

Pes – hezký vztah, mají podobný náhled na svět a jsou si navzájem oporou

Vepř – přijatelný, ale nudný vztah, nehrozí žádné konflikty, jen nejsou na jedné lodi

 

Roky Psa:

 

1910, 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018 (rok zemského Psa), 2030, 2042, 2054