Štír

23.10.2019 08:57

Dnes 23.10.2019 nám vstupuje Slunce do znamení Štíra a bude tam do 22.listopadu. Vzdušné a diplomatické znamení Vah dnes střídá vodní a citově hluboké znamení Štírů.
Milí Štíři, nastává Vaše nejpříznivější období roku, využijte jej pro stanovení si nových cílů, nových projektů, všechny nové myšlenky a nápady si nyní zapisujte, budou mít pro Vás důležitý význam - po čas jednoho roku - jako Váš osobní rok. Osobní rok totiž začíná dnem Vašich narozenin a končí dnem narozenin dalšího roku.
Co víme o Štírech?
Koncem října přechází Slunce do znamení Štíra. Je to období, kdy se zkracuje den a prodlužuje noc, stromy ztrácí své listí, jednoroční byliny odumírají, veškerá energie se přesouvá do podzemních částí, kde přečká zimu, aby se na jaře opět projevila. Je to také období dušiček, kdy se zapalují svíčky na hrobech zesnulých. Znamení Štíra symbolizuje ty stránky života, které jsou skryté pod zemí, jako i skryté stránky člověka v podvědomí. Lidé tohoto znamení mají silné ego, jsou důslední při prosazování svých plánů a představ. Mají sklon zabývat se různými záhadami, prací s podvědomím, magií a okultními vědami. Je u nich velmi dobře vyvinutá intuice.
Přitažliví Štíři patří k nejvášnivějším znamením. Ať dělají cokoli, tak vždy s maximálním nasazením, nic nedělají polovičatě, jsou to tvorové moci, vůle a extrémů. S oblibou zkoumají život na hlubší citové úrovni. Pídí se po pravdě, jsou odborníky na vnímání podvědomých signálů.
Štírům vládne Pluto, planeta záhad, smrti a vzkříšení, plodnosti a sexuality, transformace a tajných snů.
Štíři jsou velmi okouzlující společníci, kteří dovedou hýřit nápady. Jsou přitažliví a své milované obletují a opečovávaní. Jsou neobyčejně velkorysí ke svým přátelům, nikdy nezapomenou na vaše narozeniny, aby vás mohli potěšit dárkem. Stejně tak si ale pamatují, pokud je nějak urazíte, či se zachováte k němu nespravedlivě, dokáže křivdu nosit dlouho a zaútočit v okamžiku, kdy to vůbec nečekáte nebo si už ani nepamatujete, kvůli čemu tahle nepříjemná situace nastala. Štíři chtějí práci, která není jednotvárná, potřebují určité napětí, výzvy, objevování nových věcí, zkoumání podstaty přírodních jevů, aby prospěli společnosti, zkoumání věcí do hloubky – mezi štíry můžeme tedy najít psychology, psychoterapeuty, chirurgy, učitele, notáře, astrology, léčitele, špiony, policisty, vojáky, detektivy, filozofy, patology a hrobníky. AŤ už jsou to vědci, badatelé nebo umělci, vždy se v jejich projevu vyskytuje určitá provokativnost a bourání konvencí, kterou na sebe upoutají pozornost.
Mezi naše slavné Štíry patří – herci – Jan Kanyza, Josef Winklář, Radovan Lukavský, Miroslav Horníček, v oblasti hudební pak Jakub Jan Ryba, Marie Rotrová, malíři – Jan Zrzavý a Mikoláš Aleš, ze světově proslulých můžeme jmenovat – Marie Curie Sklodovská, Pablo Picaso, Nikolo Paganini, ze současných slavných Julia Roberts, Meg Ryan, princ Charles a Calvin Klein.