Střelec

22.11.2019 10:54

Dnes 22.11.2019 vstupuje Slunce do znamení Střelce. Vodní, hloubavý a magický Štír ukončuje svou vládu a na řadu přichází ohnivý, přímočarý a cestovatelský Střelec.
Milý Střelci, věnujte pozornost tomuto období od 22.11 do 21.12, je to Vaše nejúspěšnější období v roce, zapisujte si své nápady, realizujte své projekty a plány - nastal Váš čas.
Něco o Střelci:
Vláda tohoto znamení začíná v období adventu před vánocemi, kdy jsou lidé na sebe milejší a přejí si hezké svátky a vláda tohoto znamení končí nejkratším dnem roku – zimního slunovratu, kdy se opět začíná prodlužovat den a přibývá světlo.Symbolem Střelce je napůl člověk a napůl kůň. Značí to spojení živočišného temperamentu, síly, vytrvalosti, lidské zvídavosti a touhy po svobodě, poznání zákonů vesmíru a duchovna. Hledá životní filozofii a snaží se přispět k tomu, aby byl svět lepší, spravedlivější. Typický Střelec je přímý, čestný, má rád humor a vtip, jeho upřímnost však někdy hraničí s netaktností. Svým jednáním dosahují někdy opačného efektu, neboť předem příliš neuvažují o tom, co vypustí z úst a v dobré vůli plácnou vše, co jim přijde na mysl. Součástí kouzla jejich osobnosti je však umění rychle se z trapných situací vzpamatovat a ujistí vás, že to tak nemysleli a vy jim odpustíte
Střelci jsou lidé svobodného ducha s přátelskými, nezávislými způsoby. Nemají rádi, jsou-li sráženi k zemi a jako nevyléčitelní idealisté vždy hledí, jak rozšířit své obzory a vylepšit osud. Jsou optimističtí, bezstarostní a milují pravdu, poctivost a spravedlnost. Tomuto ohnivému znamení vládne Jupiter – planeta štěstí, rozmachu – je to největší planeta, proto ve spojení s ní je vše velké, velkolepé, ušlechtilé. Jupiter je hodný učitel, vše vysvětlí, dává víru, optimismus, úspěch, hojnost, má také snahu přehánět a někdy je ješitný.
Člověk narozený ve Střelci preferuje zaměstnání, při kterém může být dlouho na cestách, bude přímo toužit po práci nezávislé a svobodné. Hodně lidí narozených v tomto znamení také stráví dlouhodobější čas studiem nebo prací v zahraničí. Mezi vhodná povolání patří ta, která vyžadují samostatnost jako je zvěrolékař, zoolog, politik, publicista, soudce, režisér, kuchař, tlumočník, astrolog, cestovatel, letištní personál, obchodní cestující, a pracovníci v cestovním ruchu.K našim slavným Střelcům patří –herci – Jiří Kodet, Josef Abrhám, Vlastimil Brodský, Rudolf Hrušínský,Herečky – Hana Maciuchová, Eva Hudečková, politik Alexandr Dubček, malíř – Josef Lada. Ze světově proslulých můžeme jmenovat: Ludwig van Beethoven, WaltDisney, Edith Piaf, Marie Stuartovna, Steven Spielberg, Brad Pitt, Tina Turner a Britney