Únor = játra

04.02.2019 15:59

Na jaký orgán si máme dát pozor v měsíci ÚNORu?
ÚNOR – JÁTRA
Biologické jaro člověka startuje 2. února na Hromnice. Sluneční svit se prodlužuje, tím se začíná probouzet jaterní systém a játra v tomto období zregenerují. V druhé polovině února je nejlepší čas na jarní očistné kůry, zaměřené právě na játra. Játra mají jako orgán mnoho funkcí souvisejících s látkovou výměnou. Mají dobrou schopnost regenerace.
Byliny na posílení jater: Hořec žlutý, máta peprná, OSTROPESTŘEC mariánský. Nejúčinnější je extrakt – tinktura ze semen ostropestřce, která chrání a uzdravuje játra.
Na posílení a regeneraci jater je v lidovém léčitelství oblíbené kvašené zelí. V kvašené zelenině je dostatek enzymů, které pomáhají k regeneraci jater. Játra přímo milují kroupy, ty větší. 
Uvaříme si zeleninové kroupové rizoto, nebo můžeme kroupy dávat jako přílohu k masu a do polévek. Lékořicový kořen zvyšuje odolnost jater a zázvorový kořen zase zmírňuje nevolnost a nadýmání ze špatné jaterní činnosti.
Játra jsou největší vnitřní lidský orgán. 
Nejvíce játra zatěžuje nevhodná strava, zejména živočišná (ve větší míře než rostlinná). Tuky zatěžují játra stejně jako živočišné bílkoviny, ale ani rostlinné margaríny nejsou ideální. Játra oslabují i barviva, stabilizátory, aromata, emulgátory, leštidla, konzervanty (tzv. “éčka”) a pochopitelně alkohol. Množství zkonzumovaného alkoholu s rozvojem jaterního onemocnění většinou úzce souvisí. Nemocná játra se projeví také netrpělivostí, netolerancí, až agresivitou člověka (nahromaděný vztek, hněv).
Zdravá játra = spokojený, vyrovnaný člověk