Úplněk v Beranu

29.09.2020 23:46
Dne 1.10.2020 ve 23:05 prožíváme úplněk v Beranu. A jaký bude? Slunce stojí ve vzdušných Vahách a Luna v ohnivém Beranu. Nabízí se tu tedy témata vztahů, diplomacie, rovnováhy a nových začátků, nových akcí a výzev. Je důležité uvědomit si sebe sama, kdo jsem, kam mířím a kdo mě na mé cestě provází, zda mám kolem sebe přátele, rodinu - můj hnací motor, bez níž by nás netěšilo být tím, čím jsme. Není to samozřejmost, že při nás stojí, poděkujte a radujte se dál. Tento úplněk po vás chce samostatnost – naučit se samostatně rozhodovat, spojit se ze svým vnitřním rádcem, nespoléhat na druhé, můžete si nechat poradit, ale sami musíte věci zhodnotit, rozebrat a vybrat si to, co vám nejvíce vyhovuje
Pracovní nasazení – – nebojte se žádné práce nebo toho, že jste málo schopní, energie Berana vám dodají odvahu, sílu a více chutí do práce, je čas na prosazení, zahájení nové práce, vytvoření nového projektu
Jak tyto dny vidí lunární kalendář?

Charakter dní, kdy Luna prochází znamením Berana je suchý a teplý, nálada je optimistická, lidé jsou aktivnější, ale zároveň mají větší sklon k výbušnosti, riskantním a netrpělivým reakcím.

V těchto dnech, kdy Luna vstoupila do ohnivého znamení Berana, se doporučuje:

Zdraví a krása:

Zvlášť příznivá doba na mytí vlasů. Nepříznivá doba na stříhání vlasů a holení vousů – mohou vzniknout lysiny

Péče o pokožku a depilace, zvlášť vhodná doba na kosmetické úkony

Vhodná masáž pokožky hlavy a obličeje (ušního boltce), čistit nosní dutiny, hodně pít (bolest hlavy-stlačit oba ušní lalůčky ukazováčkem a palcem)

Orgány: hlava, mozek, uši, zuby, nosohltan

Věnujte pozornost těmto orgánům, hýčkejte je, citlivější lidé mohou být v těchto dnech náchylní k bolestem hlavy a migrénám, vyhýbat se stresům, kávě, červenému vínu – podporují migrénu. Chodit na procházky na čerstvý vzduch – tzv. pročistit hlavu. Doplnit vitamíny a minerály jako magnezium, natřít spánky krémem s mentolem a dodržovat pitný režim, méně solit. V těchto dnech nejdříve věci promyslet a pak teprve jednat, vyhnout se ukvapeným jednáním. Nejít hlavou proti zdi. Omezit kávu a alkohol.

Vyhnout se chirurgickým zákrokům očí, uší a hlavy, neboť tyto orgány jsou v těchto dnech oslabené a po zákroku hrozí špatné hojení a dlouhá rekonvalescence.

Dům a zahrada:

Příznivá doba na sběr a skladování ovoce, na zamrazování a konzervování ovoce. Vhodná doba na plení

Vhodná doba na mytí oken, na oknech nezůstávají šmouhy. Vhodné větrání bytu, domu, je snazší utírání prachu.

Příznivá doba na veškeré práce spojené s malováním, natíráním a drobné úpravy a opravy v domě.

Praní a úklid s menší námahou, postačí i méně čistících a pracích prostředků.

Přeji krásně prožitý úplňkový den