Úplněk v Býku

31.10.2020 00:30
V sobotu 31.10. 2020 v 15:49 hod očekáváme úplněk v zemském znamení Býka.
O čem bude tento úplněk? Slunce stojí ve vodním a hloubavém znamení Štíra a Luna je právě v zemském a stabilním Býkovi. Stojí tu proti sobě hloubka nitra, tajemno a věci skryté proti stabilitě, pevnosti a řádu. Na místě tu je zamyšlení nad tím kdo jsem, co chci, co vše potřebuji k tomu, abych žil/a v hojnosti. Řešíme tedy otázky stability, vlastnění a nastavení mých hodnot cestou lásky, světla a svobody.
Vše je však jaksi stále naruby, doba je nejistá a informace matoucí. Může za to také ještě retrográdní Merkur, který už od 14.října nabral zpětný chod a naštěstí to bude trvat už jen do . listopadu. Vázne komunikace, stávkují počítače, mobily, je těžké se na něčem pevně dohodnout.. Od 4. listopadu však planeta Merkur nastoupí na svůj správný chod, mělo by se lépe dýchat a sjednané schůzky, dohody a vše na čem se domluvíme - bude platit.
Pod vlivem úplňku v Býku je důležité si uvědomit, co jsou to pravé hodnoty, nastavit si svůj vlastní žebříček hodnot, vše se na majetek přepočítávat nedá. Uvědomit si, co znamená bohatství, co jsou pravé životní hodnoty.
V těchto dnech poznáte, jak jste na tom s energiemi hojnosti, buď budete inkasovat nebo platit. Kdo bude inkasovat je na tom dobře. Kdo bude platit, musí si udělat pořádek v oblasti financí. V těchto dnech si stanovte pevné ceny své hodnoty. Rozhodně nesnižujte ani ceny ani svou hodnotu. Kdybyste nyní plánovali slevy je to tím, že nerozumíte energiím. Vymstilo by se vám to v budoucnu. Nyní je potřeba se cenově stabilizovat. Ukázat světu jakou máte hodnotu a jaká je vaše cena.
Vztah k přírodním prvkům – znamení Býka je zemské znamení a lidé narození v Býku tíhnou k zemi, potřebují pro svůj život půdu, zahradu či pole, prostě kousek země, kterou mohou vlastnit. Jsou jim blízké přírodní prvky, velký pocit štěstí zažívají, když mohou zasadit své rostlinky a plody a těšit se na úrodu, naučit se hospodařit s bohatstvím, které poskytuje příroda.
K tomuto zemskému znamení patří ještě požitky - Býci jsou velcí gurmáni, mají rádi dobré jídlo a příjemné požitky si také dopřávají v oblasti intimity - sexuality.
A co na to lunární kalendář?
Charakter dní, kdy Luna prochází znamením Býka, jsou studené, zemité, reakce lidí jsou vyrovnanější, trpělivější, ale i pomalejší než jindy, cítíme výraznou potřebu jistoty a bezpečí, a to v materiální i citové oblasti.
V těchto dnech, kdy Luna vstoupila do zemitého znamení Býka, se doporučuje:
Zdraví a krása:
Péče o pokožku a depilace, zvlášť vhodná doba na kosmetické úkony. Nepříznivý den na návštěvu zubaře, netrhat mandle.
Vhodné je kloktat – třeba šalvějový čaj, masáž dásní.
Vyhýbat se hlasové zátěži a zakouřeným prostorům
Orgány: krk, zuby, hrdlo, mandle, krční obratle, uši, zažívání
Věnujte pozornost těmto orgánům, hýčkejte je, v těchto dnech se doporučuje vyhýbat průvanu – pozor na ztuhnutí šíje, předcházet nachlazení – mít nohy v teple, chránit si krk šátkem, šálou podle počasí, kvůli citlivému hrdlu vyhýbat se studeným perlivým nápojům, posilovat imunitu pravidelným pohybem na čerstvém vzduchu, turistika, cyklistika. V těchto dnech také velmi chutná jídlo – pozor na přejídání a alkohol. Pít teplý čaj s citronem a medem, před spaním pít heřmánkový čaj na uvolnění
Vyhnout se chirurgickým zákrokům mandlí, zubů, uší, krční páteře a štítné žlázy, neboť tyto orgány jsou v těchto dnech oslabené a po zákroku hrozí špatné hojení a dlouhá rekonvalescence.
Dům a zahrada:
Příznivá doba na sběr a skladování ovoce. Příznivá doba na sběr a konzervování kořenové zeleniny, podporuje bujný růst.
Vhodná doba na setbu a sázení kořenové zeleniny.
Příznivá doba na veškeré práce spojené s malováním, natíráním a drobné úpravy a opravy v domě.
Praní a úklid s menší námahou, postačí i méně čistících a pracích prostředků.
Užijte si hezky úplňkových energií v lásce, radosti, pospolitosti, s dobrým jídlem a lidmi, které milujete.
S láskou Renata