Úplněk v Kozorohu

04.07.2020 08:26
Zítra 5.7.2020
v ranních hodinách v 6:44 očekáváme úplněk v Kozorohu. Slunce stojí ve vodním, citlivém Rakovi proti zemskému, pořádkumilovnému Kozorohovi. Tento úplněk bude o práci, kariéře a rodině. Jak skloubit dostatek času na rodinu i práci. Čas položit si otázku nejsem workoholik, mám čas dostatečně se věnovat rodině? Je období dovolených, tak můžu vše zameškané dohnat.
Tento úplněk je silný pro lidi, kteří se narodili do Kozoroha, ale také pro Raky., ovšem energie úplňku úplně pocítí všechna znamení.  Úplněk bývá vždy časem dokončování, rekapitulace, přehodnocování a bilancování, co jsme si předsevzali před půlrokem, kdy bylo novoluní v Kozoruhu, protože ty přináší vždy nové začátky.
Úplněk v Kozorohu dále po nás  vyžaduje pořádek, systém a řád. Období Kozoroha je časem zkoušek, neboť tomuto znamení vládne planeta Saturn. Pod vlivem těchto energií z lidí vyzařuje větší vnitřní síla. Mají větší touhu jít si za svým cílem. Jsou odhodlanější a vytrvalejší, pořádnější a mají větší potřebu stát se ochráncem pořádku. Lidé mají více vyvinutý smysl pro povinnosti a situace je bude nutit, aby si své povinnosti řádně plnili. Všechna zemská znamení touží po jistotách a stabilitě a to ve všech oblastech života. Proto je důležité mít stabilní zaměstnání, mít svůj dům, svůj hrad.
V těchto dnech se máte zamyslet jak to máte ze svou stabilitou vy. Budujete kariéru - jste spokojeni se svou prací, kterou vykonáváte? Našli jste svou práci snů? Další otázka k zamyšlení - co je pro vás bohatství - je to plná peněženka, práce snů, spokojená rodina, zdraví nebo láska. Dodržujete ve svém životě pravidla, pořádek, systém a řád?
Náhled do lunárního kalendáře:

Charakter dní, kdy Luna prochází znamením Kozoroha, pro nás přináší náladu chladnou, rezervovanou, reakce lidí jsou opatrné a zásadové.

V těchto dnech, kdy Luna vstoupila do zemitého znamení Kozoroha, se doporučuje:

Zdraví a krása:

Vhodná doba na regenerační a posilující masáž s masážními oleji – obzvláště v oblasti beder, boků a stehen, rovnat záda, protahovat

Příznivá doba pro podporu kosmetických masek – aby organismus lépe přijímal živiny, používat krémy, tělová mléka

Hydratace a výživa pokožky, výživné a liftingové masky, parafínové zábaly, séra proti vráskám – provádět v čase, kdy Luna přibývá

čeho se chceme zbavit – hloubkové čištění pleti, zanesení pórů, odstraňování bradavic, mateřských znamének, peelingy, depilace – provádět v čase, kdy Luna ubývá, kartáčovat kůži

Vhodný okamžik pro péči o nehty rukou (stříhání, manikúra), ale není vhodná pedikúra – je tendence ke ztvrdnutí kůže (vhodné dny Beran nebo Lev)

Orgány: kolena, klouby, kostra, vaziva, kůže, nehty, kostní dřeň

Věnujte pozornost těmto orgánům, hýčkejte je, větší pozornost věnujte svým kostem a kolenům. Je důležité dbát na dostatek vápníku v kombinaci vitamínem D a magnéziem pro kosti a zuby. Ženy by měly doplňovat Bor – který zabraňuje snižování hladiny estrogenů po 40cítce a následnému odvápnění kostí, doplňovat kolagen ( přípravek Colafit aj.) Hýbat se, sportovat a protože jsou dny plné cílevědomosti a ambic, je také důležité si umět říci NE a slovíčko MUSÍM nahradit CHCI, ale NEMUSÍM. Při revmazických potížích rozemlít bobkový list a smíchat s 1/2 l oleje - jako obklad nebo mazání

Nevhodná doba na chirurgické zákroky na kůži neboť tento orgán je v těchto dnech oslabený a po zákroku hrozí špatné hojení a dlouhá rekonvalescence.

Dům a zahrada:

Obzvláště příznivá doba na sběr a skladování ovoce, nejlepší dne pro půdu, vysazovat, přesazovat

Příznivá doba na sběr a konzervování kořenové zeleniny