Úplněk v Raku

09.01.2020 21:40
Zítra 10. 1. 2020 ve 20,23 hod. přichází úplněk ve znamení Raka. Na co se můžeme připravit?
Slunce máme v Kozorohu a stojí proti sobě s Lunou, která je v Raku. Disciplína, pořádek a řád proti citlivým emocím soustředěným na rodinu, na vztahy rodinné a teplo domácího krbu.  Jde o spojení rodina a kariéra. Jistě mi dáte za pravdu, že kariéra se nedá moc budovat pokud nemáte rodinné zázemí. Já se o tom přesvědčuji denně a díky mé rodině, jsem právě tam, kde jsem.
Jak je to s energiemi Raka?
 Jsou to: spořivost, šetření, zacházení s financemi, téma – rodičovství, mateřství a rodinné vztahy. Období ke zvýšené šetřivosti a dobrému hospodaření. Někomu se to může jevit jako lakota, ale Raci si vydělaných peněz váží a neplýtvají jimi. Jedná se zde o zamyšlení jak hospodaříte se svými financemi a zda se naučíte pracovat s energiemi hojnosti.
Vztah dítě a rodič, rodič a dítě, velmi silné téma. Máme ukázat, jak zvládáme rodinné povinnosti, Raci bývají přehnaně starostliví anebo prožívají problémy. Většinou otcové – Raci, mohou mít problémy se svými syny. Rakům se rodí děti, které jsou pro ně učiteli. A ne každý je ochoten přistoupit na to, že by se měl naučit něco od svého dítěte, pak nastávají konflikty. Všichni si v tyto dny tedy máme uvědomit, co je pro nás rodina. Co jsou pro nás rodiče, a co děti. Ale také naše rodná země, rodný dům, domácí zázemí.
Všechno co se týká energie Raka, je pod vlivem Luny, tak se můžete setkávat s velkými emocionálními výkyvy. Lidé narození v tomto znamení jsou často urážliví a reagují nepřiměřeně. Jejich nálady se střídají, jsou veselí a z toho vůbec nemluví a vy nevíte proč, jsou nabití emocemi a někdy ze sebe dělají drsňáky. A úplně stejně jako lidé, se projevuje období úplňku či novoluní v Raku. V tyto dny jste citlivější, vnímavější, vztahovační a náladoví. Je potřeba pracovat na pozitivním myšlení a zrušit vzorec náladovosti.
Období kdy je Luna v Raku jsme citliví, plačtiví, máme zvláštní nálady. Tyto nálady bychom měli prožívat tak, ať tím neobtěžujeme okolí, protože i ti ostatní kolem nás reagují citlivěji a podrážděněji. Je potřeba se se zvýšenou emocionalitou poprat, klidně si poplakat. Výhodou v tomto období se výborně tvoří.
Zdraví - Síla, která působí během dnů Raka má účinky na plíce, hruď, žaludek, játra a žlučník, ženské věci. Reagujeme nepřiměřeně a nepřiměřeně může reagovat i naše okolí, jsme neklidní a naše emoce přehnané. Zaměřit se na své tělo a pochválit se. Brát se takový jaký jsem a vnímat se jako originální bytost. Obzvláště ženy řeší svou postavu, a pokud jsou nespokojené, zadělávají si na ženské nemoci. V tyto dny se doporučuje lehká strava.