Úplněk v Raku

29.12.2020 19:00
Zítra 30. 12. 2020 v brzkých ranních hodinách ve 4,28 hod. přichází úplněk ve znamení Raka. Na co se můžeme připravit?
Slunce máme v Kozorohu a stojí proti sobě s Lunou, která je v Raku. Disciplína, pořádek a řád proti citlivým emocím soustředěným na rodinu, na vztahy rodinné a teplo domácího krbu. Jde o spojení rodina a kariéra. Jistě mi dáte za pravdu, že kariéra se nedá moc budovat pokud nemáte rodinné zázemí. Já se o tom přesvědčuji denně a díky mé rodině, jsem právě tam, kde jsem.
Jak je to s energiemi Raka?
Jsou to: spořivost, šetření, zacházení s financemi, téma – rodičovství, mateřství a rodinné vztahy. Období nabádá ke zvýšené šetřivosti a dobrému hospodaření. Někomu se to může jevit jako lakota, ale Raci si vydělaných peněz váží a neplýtvají jimi. Jedná se zde o zamyšlení jak hospodaříte se svými financemi a zda se naučíte pracovat s energiemi hojnosti.
Vztah dítě a rodič, rodič a dítě, velmi silné téma. Máme ukázat, jak zvládáme rodinné povinnosti, Raci bývají přehnaně starostliví anebo prožívají problémy. Většinou otcové – Raci, mohou mít problémy se svými syny. Rakům se rodí děti, které jsou pro ně učiteli. A ne každý je ochoten přistoupit na to, že by se měl naučit něco od svého dítěte, pak nastávají konflikty. Všichni si v tyto dny tedy máme uvědomit, co je pro nás rodina. Co jsou pro nás rodiče, a co děti. Ale také naše rodná země, rodný dům, domácí zázemí.
Všechno co se týká energie Raka, je pod vlivem Luny, tak se můžete setkávat s velkými emocionálními výkyvy. Lidé narození v tomto znamení jsou často urážliví a reagují nepřiměřeně. Jejich nálady se střídají, jsou veselí a z toho vůbec nemluví a vy nevíte proč, jsou nabití emocemi a někdy ze sebe dělají drsňáky. A úplně stejně jako lidé, se projevuje období úplňku či novoluní v Raku. V tyto dny jste citlivější, vnímavější, vztahovační a náladoví. Je potřeba pracovat na pozitivním myšlení a zrušit vzorec náladovosti.
Období kdy je Luna v Raku jsme citliví, plačtiví, máme zvláštní nálady. Tyto nálady bychom měli prožívat tak, ať tím neobtěžujeme okolí, protože i ti ostatní kolem nás reagují citlivěji a podrážděněji. Je potřeba se se zvýšenou emocionalitou poprat, klidně si poplakat. Výhodou v tomto období se výborně tvoří.
A co nám prozradí ještě lunární kalendář?
Charakter dní, kdy Luna prochází znamením Raka, kvalita dne je studená a vlhká, nálada je citlivá až plačtivá, atmosféra je vhodná na rodinná setkání a pohostinnost.
V těchto dnech, kdy Luna vstoupila do vodního znamení Raka, se doporučuje:
Zdraví a krása:
Péče o pokožku a depilace, zvlášť vhodná doba na kosmetické úkony, masáž prsou. Dopřát si dostatek tekutin, nutný správný pitný režim. Věnovat se stravě, chránit žaludek před těžkými jídly
Ve vzduchu je vlhko – nesedět na zemi kdo trpí revmatismem
Určitě se raději vyhněte umývání vlasů, tvoří se lupy, účesy nedrží tvar. Pozor na výkyvy nálad, brát věci s nadhledem
Orgány: žaludek, bránice, prsní žlázy, hrudník, játra, žlučník, dvanácterník
Věnujte pozornost těmto orgánům, hýčkejte je, v těchto dnech se doporučuje jíst zdravě, neboť právě žaludek je nejcitlivějším orgánem a hrozí zažívací problémy, koliky, nadýmání aj. Pokud dny Raka vyjdou na novoluní či úplněk je vše intenzivnější a citliví lidé mohou pociťovat neklid a výkyvy nálad, strachy. Důležité je rodinné zázemí, stabilní domov a spokojenost všech členů rodiny – od toho se vyvíjí klidný spánek a zdraví.Je dobré uvařit si čaj z třezalky, máty a pampelišky nebo heřmánku, nosit volné oblečení v oblasti břicha.
Nevhodná doba na operace zažívacích orgánů a prsníků včetně biopsie, neboť tyto orgány jsou v těchto dnech oslabené a po zákroku hrozí špatné hojení a dlouhá rekonvalescence.
Dům a zahrada:
Příznivý den na sečení trávy, sázení a přesazování
Zalévání a zvlažování – platí zejména pro pokojové a balkónové rostliny. Nepříznivé období na sklizeň ovoce – v této době se špatně uchovává. Protože je vlhčí vzduch, déle schne venku prádlo, nevětrat peřiny. Praní a úklid s menší námahou, postačí i méně čistících a pracích prostředků. Používání čističe skvrn – lépe pouští zašlé skvrny.
Hezký úplněk s fúrou optimismu!
S láskou Renata