úplněk ve Štíru

06.05.2020 12:05
Krásnou předúplňkovou středu :-)

Zítra 7.května 2020 v poledních hodinách ve 12:45 h očekáváme úplněk ve vodním, tajemném znamení Štíra. Slunce stojí v zemském Býkovi oproti Luně v tajemném magickém znamení.
O čem bude tento úplněk? Je to velmi silný úplněk, věci jdou do hloubky, skrytá, i velmi stará tajemství vylézají na povrch.  Zabýváme otázkami našeho materiálního zabezpečení a stability finanční. Barvy tohoto úplňku jsou růžová a zelená - proti černé a bílé. Náznak toho, nevidět černobíle, přijmout své přednosti, ale i stinné stránky, naslouchat intuici. Mít vyřešené otázky v oblasti intimity a sexuality. Nastolit rovnováhu mezi dáváním a braním, mít stabilní finanční hojnost. Přijímat život s lehkostí a smrt brát jako důležitou součást své existence. Věřit, že svět je kouzelné místo a užívat si jej plnými doušky. A na tom všem máme nyní pracovat.
Štíří energie jsou vášnivé energie – láska a nenávist - radost a smutek – chvála a pomluvy – noc a den. Lidé pod vlivem Štíra jsou plní extrémů.
Dále je důležité pohlídat si finance, pod vlivem těchto energií vychází vše na povrch, vše co je ukryto. Jestliže někdo něco kolem financí tají, přijde zúčtování. Je potřeba si zkontrolovat, zda máte všechno zaplaceno řádně a včas.
Když je úplněk nebo i novoluní ve Štíru můžete cítit jak to všude kolem jiskří, všechno je nabito magickou energií a kdo chce může v sobě probouzet nadpřirozené schopnosti. I babky kořenářky čekaly, až bude květnový úplněk ve Štíru a tvrdily, že bylinky v tuto dobu nasbírané, mají nejsilnější působení.

Štír v lunárním kalendáři - Charakter dní, kdy Luna prochází znamením Štíra – kvalita dne bývá chladná a vlhká, reakce lidí jsou provokující, plné vášně, ale někdy i agresivity. V těchto dnech, kdy Luna vstoupila do vodního znamení Štíra, se doporučuje:

 

Zdraví a krása:

Vhodná doba na regenerační a posilující masáž s masážními oleji, cvičení jógy, kalanetika, plavání

Příznivá doba pro podporu kosmetických masek – aby organismus lépe přijímal živiny

Nedoporučuje se mytí a stříhání vlasů – hůře se vytvářejí účesy a mytí může vést ke tvorbě lupů

Vhodné jsou sedací koupele, bylinkové koupele s protizánětlivým působením (doporučuje se heřmánek, řepík, řebříček a u žen kontryhel)

Orgány: mužské a ženské pohlavní orgány, močový měchýř, ledviny, konečník

Věnujte pozornost těmto orgánům, hýčkejte je, větší pozornost věnujte svým pohlavním orgánům, nesedět na zemi, neprochladnout, vyhýbat se potravinám, které podporují vznik kvasinkových infekcí (sladkosti, bílá mouka). U žen jsou důležité preventivní kontroly u gynekologa, muži by si po 40cítce měli hlídat prostatu, dbát na pravidelné vyprazdňování – předejít hemeroidům (koupel v dubové kůře), u dětí s nočním pomočováním může pomoci třezalkový čaj. Důležité je v tuto dobu se nestresovat, uvolnit se pomocí relaxačních metod či masáží. Doplňovat zejména vitamíny C, E a zinek (dýňová semínka, obilné klíčky, krabí maso). Vylučovat močoviny z těla za pomocí citronů, kmínu a petrželové natě, snídat jablko, ovesné vločky, jogurt. 

Nevhodná doba na operace pohlavních orgánů a hemeroidů, neboť tyto orgány jsou v těchto dnech oslabené a po zákroku hrozí špatné hojení a dlouhá rekonvalescence.

Dům a zahrada

Příznivý den na sečení trávy, vysazování keřů a stromů. Příznivá doba na sázení a setbu listové zeleniny

Zalévání a zavlažování – platí zejména pro pokojové a balkonové rostliny

Léčivé bylinky sbírané v těchto dnech mají mimořádně silné účinky

Přeji Všem hezké a klidné období magického úplňku!
S láskou Renata  :-)❤️