Úplněk ve Střelci

04.06.2020 10:59
Zítra 5. června ve 21:12 hod. očekáváme úplněk ve Střelci. O čem bude tento úplněk?
Čeká nás opět jeden z magických úplňků, který přináší polostínové zatmění Měsíce. Indiáni tento úplněk nazývají - jahodový - jelikož dozrávají nejsladší plody roku. Slunce stojí ve vzdušných Blížencích a v opozici stojí Luna v ohnivém Střelci. Hlavní témata tohoto úplňku jsou komunikace, informace, vzdělávání, cesty - fyzické i duchovní, dobrodružství -poznávání dálek, víra či filozofie. Pro Střelce je to období rekapitulace, zhodnocení svých plánů, projektů a cílů, které si před půl rokem nastavili - zda se jim podařilo vše tak, jak měli v plánu. Pokud ne, je čas na nové úkoly.
Kde nám svítí slunce a kde máme otevřenou cestu je oblast komunikace a vzdělávání, můžeme se také zaměřit hudbu, koncerty a umění všeho druhu. Energie jsou naladěny na sdružování, společenské akce, naše duše touží po poznávání, po dalekých cestách a dobrodružství. V mysli nám také kolují otázky naší víry či určité filozofie, otázky mezi životem a smrtí, hledání pravdy. 
Úplněk ve Střelci umožňuje lidem dělat více věcí najednou, více se daří projektům, práci. Lidé jsou pohyblivější, akčnější, veselejší a pozitivnější. Všímají si více věcí a mají více nápadů. Je to období rozmachu, stanovení větších cílů, pozor však při tom soustředění se na větší cíle, nepřehlédnout maličkosti, bez kterých se naplnění velkých cílů dojít nedá. Pod vlivem těchto energií je také vhodné psát, publikovat, přednášet, hlásit se na školu anebo si udělat studijní plány. V tomto období se daří spisovatelům, vydavatelům, nakladatelům ale také učitelům a přednášejícím.

V tomto čase je možné navazovat nové vztahy, ale je to období, které přináší ve vztazích bláznivé a neuvěřitelné situace. Dobře se rozvíjejí mezinárodní vztahy. Objevuje se láska, která nezná hranice. Pod vlivem těchto energií se lidé cítí volněji a svobodněji. Vznikají vztahy, pracovní vztahy nebo kamarádství v cizině.

V těchto dnech, kdy Luna vstoupila do ohnivého znamení Střelce, se doporučuje:

Zdraví a krása: Zvlášť příznivá doba na mytí vlasů, vhodná doba na regenerační a posilující masáž s masážními oleji – obzvláště v oblasti beder, boků a stehen, příznivá doba pro podporu kosmetických masek – aby organismus lépe přijímal živiny

Vhodné masáže proti celulitidě, cvičit cviky na bederní páteř a klouby, rotace těla

Orgány: bederní klouby, kyčle, stehna, boky, křížová oblast, sedací část, alergie

Věnujte pozornost těmto orgánům, hýčkejte je, větší pozornost věnujte svým kloubům a křížové oblasti, je potřeba dostatek pohybu na čerstvém vzduchu, pohybové aktivity úměrné věku – ale ne příliš velká zátěž, omezení červeného masa, alkoholu, dostatek ovoce, zeleniny, ořechů, doporučené jsou relaxační pobyty, jóga, proti celulitidě je vhodné masírovat tělo speciálními kartáči, masážními oleji s citronem, grapefruitem, rozmarýnem či skořicové zábaly. Nevhodná doba na operace v oblast beder, křížů, stehen a kyčelních kloubů, neboť tyto orgány jsou v těchto dnech oslabené a po zákroku hrozí špatné hojení a dlouhá rekonvalescence.

Dům a zahrada: Zvlášť příznivá doba na sběr a skladování ovoce, příznivá doba na sběr a zamrazování ovoce, kultivace, trhání plevelu, nové záhony, příznivá doba na setbu a sázení ovocných rostlin. Vhodná doba na větrání bytu – je také snazší utírání prachu.