Úplněk ve vodnáři

02.08.2020 11:14
Zítra - v pondělí 3.srpna v 17:58 očekáváme úplněk ve znamení Vodnáře. Jaké energie nás už oklopují? Protože energie úplňku jsou nejsilnější už 3 dny před ním a také 3 dny po něm. Slunce stojí v ohnivém Lvu oproti vzdušnému Vodnáři. Vodnář není vodní znamení - jak se někteří mylně domnívají, ale  vzdušné znamení - zaměřené na myšlenky, myšlení, komunikaci..Nejsilněji působí tedy právě pro tahle dvě znamení, ale jeho energie pocítí všichni. Vodnáři by měli zrekapitulovat své půlroční snažení, nějaká etapa byla dokončena, završena. Pro Lvy je to zase období, kdy srší energií a originálními nápady.
Klíčová slova tohoto úplňku - Svoboda, volnost, přátelství, cesty - dálky, velkorysost, ušlechtilost
  Vodnářům vládne Uran. Uran je planeta, která podporuje silnou touhu po svobodě, proto Vodnáři potřebují dostatek svobody a volnosti. Stejné je i období, kdy vládnou jeho energie. Lidé mají větší touhu dělat si věci po svém, osvobodit se od starostí, od situací, které je svazují. Vše tedy začne dýchat větší svobodou, touhou rozlétnout se, odpoutat se od země, cestovat, zlepšuje se nálada, lidé se uvolní a touží se bavit.
Co se týká financí, jedná se období, kdy si máme pohlídat své peníze, je sklon k většímu utrácení, lehkomyslnost, tak ať nejste další měsíc v mínusu.
V partnerských vztazích jsou nastavené enerfie volnosti - svobodného dýchání. Dejte si na to pozor - ne každý chápe svobodu ve vztahu stejně. Není stejná svoboda, jako když mezi partnery panuje naprostá důvěra, kdy jeden druhému nechává pocit svobodné volby a svoboda ve smyslu - já si jdu po svém a ty si jdi taky po svém... Znáte určitě výraz - letní lásky - jsou krásné, nezapomunetelné, ale některé skončí právě u toho výrazu - letní...
Co můžeme očekávat podle lunárního kalendáře?

Charakter dní, kdy Luna prochází znamením Vodnáře, nálada je veselá, společenská, lidé mají nové nápady, reagují angažovaně až rebelansky. Výrazně se vzduchem šíří vůně, světlo vnímáme silněji než obvykle.

V těchto dnech, kdy Luna vstoupila do vzdušného znamení Vodnáře, se doporučuje:

Zdraví a krása:

Zvlášť příznivá doba na mytí vlasů, vhodné barvení vlasů – barva déle vydrží. Nepříznivý den na návštěvu zubaře (jen v den úplňku)

Masáže lýtek krémem nebo gelem s obsahem kaštanu, zařadit cviky na nohy, protažení kotníků a lýtek, masáž lymfy na nohou.

Střídavá teplá a studená voda nohou pro žíly – nohy dávat do vodorovné polohy

Orgány: nohy od kolen po kotníky, lýtka, žíly, holeně, nervy

Věnujte pozornost těmto orgánům, hýčkejte je, větší pozornost věnujte svým dolním končetinám, dodávat tělu magnezium proti křečím v lýtkách, zabezpečit správný krevní oběh, na prokrvení mozku zařadit ginko bilobu, proti studeným nohám si dávat střídavě studenou a teplou sprchu na nohy, důležité je udržovat harmonii mezi tělem a duší pro zdravou nervovou soustavu – přidat do jídelníčku obiloviny, ovoce a zelenina v syrovém stavu, zejména červenou řepu, špenát, hroznové víno, černý rybíz, ořechy, luštěniny a ryby. Pít pohankový čaj - obsahuje rutin, zpevňuje cévy.

Nevhodná doba na operace křečových žil, oblasti lýtek a kotníků, neboť tyto orgány jsou v těchto dnech oslabené a po zákroku hrozí špatné hojení a dlouhá rekonvalescence.

Dům a zahrada:

Vhodná doba na plení, sběr a skladování ovoce, sázet a sbírat květy. Nejvhodnější doba na hnojení rostlin přírodními i umělými barvivy

Není vhodná doba na zalévání rostlin – mohou se objevit na rostlinách škůdci. Příznivá doba na setbu a sázení květin a kvetoucích bylinek

Vhodná doba na větrání bytu, lépe se utírá prach