Veronika

07.02.2019 13:04
Dnes 7. února slaví svátek Veronika.

Veronika je jméno velice staré a pochází z makedonského jména Berenike, řecky Pferenike. První část „ferein-" znamená nést, druhá část ,,-niké" vítězství. Spojení znamená „ta, která přináší vítězství". Ke vzniku jména se připisuje i druhá verze -jméno pochází z latiny a původně znělo „Věro icona", což znamená „pravý obraz". 
Jedna z nejuznávanějších světic je svatá Veronika, která podala Kristovi na jeho křížové cestě šátek-roušku, aby si setřel krev a pot z obličeje. Na šátku, který byl natřikrát složený, se prý údajně objevila Kristova tvář včetně trnové koruny, tedy „pravý obraz". Šátek prý později uzdravil několik lidí, mezi nimi i císaře Tiberia. Tento příběh byl podkladem pro svatořečení. Kristus nevyužil možnosti svého božství zbavit se bolesti a trpěl jako ostatní lidé. „Vítězství" je zde vnímáno ku prospěchu jiných, šátek je toho dokladem a sv. Veronika přináší toto vítězství. Sv. Veronika je také mnohonásobnou patronkou farních hospodyň, švadlen, tkadlen a žen vůbec. 
Číslo jména 5/41 
(4 + 5 + 9 + 6 + 5 + 9 + 2 + 1=41=4+1=5) 
Veronika je jménem pohybu a aktivity. Jste odvážná, otevřená, vnímavá a zásadová, ale i srdečná a kamarádská. Přirozené charizma vás dělá oblíbenou a přitažlivou, jste milá, soucitná a ochotně pomáháte druhým. Máte ráda změny, zajímají vás nové věci a máte jasno v tom, co chcete. S pětkou v srdci se v životě neztratíte. Dvojnásobné pětky přidávají houževnatost a posilují touhu dosáhnout toho, co si zamanete. S velkou pravděpodobnosti vás bude lákat cestování, poznávání jiných kultur a navazování kontaktů, což vás nesmírně obohatí. Dokážete jít i navzdory nelehkým překážkám pevně za svým cílem a většinou dosáhnete úspěchu. Nemáte ráda, když vám někdo říká, jak a co máte dělat, a nedovolíte nikomu, aby vám organizoval život. I v partnerském vztahu potřebujete dostatek prostoru, nesnášíte omezování. Vlivem dvou devítek máte v sobě vnitřní napětí a nepokojnou mysl. Při negativní vibraci jste silně citová, dojímavá a vaše impulzivnost a tvrdohlavost vám může způsobit mnoho problémů. Učte se trpělivosti a rozvaze! 
Jméno Veronika je vhodné pro všechna astrologická znamení.