Vodnář

20.01.2019 17:53

Dnes 20. ledna nám vstoupilo Slunce do znamení Vodnáře, zemský stabilní Kozoroh je za námi a přichází vzdušný a volnomyšlenkářský Vodnář.
Milí Vodnáři, nastává Váš čas, nyní jste na výsluní - až do 18. února, využijte tento čas k novým projektům, nápadům a plánům, neboť nastává Vaše nejpříznivější období.:-
Vodnář je posledním vzdušným znamením zvěrokruhu. Znázorňuje ho člověk, který osvěžuje tělo vodou. Vodnář však přináší osvěžení duše duchovním poznáním. Je to jedno z nejkomplikovanějších a nejproměnlivějších znamení.
Vládne mu Uran – planeta zvláštností a extrémů, představuje energii, aby náš život byl neustále nový a vzrušující, zavádí novinky, bortí vše, co je staré a přežité, nabourává tradice, prolomuje stálost.
Vodnáři jsou také v astrologii přiřazeni k 11. Domu. 11 dům je domem přátelství, společenství, sdružení a spolků, upozorňuje nás na lidi se kterými se stýkáme, se kterými sdílíme společné zájmy, naše přátele.
má sklon bourat jakékoliv tabu, buďto v rodině, v životě, vědě či umění. Jeho mysl není v klidu, studuje, bádá, zkoumá, přemýšlí. Má bujnou fantazii, která společně s manuální zručností je velkým předpokladem pro tvořivou uměleckou činnost. Na jedné straně mají rádi svobodu, na straně druhé se mohou stát až fanatickými přívrženci určité ideologie, církve, ale i sekty. Jsou dobrými a zábavnými kamarády, pořád zase a znovu překvapují ty, kteří je dobře znají. Nitro Vodnářů je jemné a křehké, a pokud mohou, snaží se vyhnout konfliktům. Ve své podstatě jsou lidumilové, kteří se zajímají o sociální problematiku a snaží se hledat a najít řešení různých nespravedlností. Milují přírodu a snaží se odhalovat tajemství jejich zákonů a jsou v řešení problémů, které si stanovili neúnavní. 
K našim slavným Vodnářům patří – herci Jan Werich, Jan Přeučil, Jiřina Jirásková, Jaromír Hanzlík, M. Donutil, hudební oblast – Bára Basiková, Lenka Filipová, Ivan Mládek, spisovatelé – B. Němcová, J. K. Tyll
Ze světově proslulých můžeme jmenovat – T. A. Edison, Galileo Galillei, Charles Darwin, Charles Dickens,
Umberto Nobile, Paul Newman, Enzo Ferrari, zpěvačky Rihana a Shakira a John Travolta