Vodnář

18.01.2021 23:38
Dne 19.1.2021 ve 21:40 vstupuje slunce do Vodnáře. Zemského a pořádkumilovného Kozoroha střídá přátelské a vzdušné znamení Vodnáře. Někteří si myslí, že vodnář je vodní znamení, protože má vodu v názvu, ale není to tak, jeho hlavní element je vzduch.
Milí Vodnáři, přichází Vaše nejúspěšnější období v roce a potrvá až do 18.2. kdy slunce vstoupí do citlivých, vodních Ryb.
Vyžijte toto období pro nové začátky, nové projekty, nové cíle a své nápady si zapisujte, určitě je v budoucnu využijete.
Co víme o Vodnářích?

Vodnář je posledním vzdušným znamením zvěrokruhu. Znázorňuje ho člověk, který osvěžuje tělo vodou. Vodnář však přináší osvěžení duše duchovním poznáním. Je to jedno z nejkomplikovanějších a nejproměnlivějších znamení.

Vládne mu Uran – planeta zvláštností a extrémů, představuje energii, aby náš život byl neustále nový a vzrušující, zavádí novinky, bortí vše, co je staré a přežité, nabourává tradice, prolomuje stálost.

 

Vodnáři přináší lidem nové nápady a to od těch praktických, přes ty geniální až po úplně střeštěné. Vodnář je volnomyšlenkář, má sklon bourat jakékoliv tabu, buďto v rodině, v životě, vědě či umění. Jeho mysl není v klidu, studuje, bádá, zkoumá, přemýšlí. Má bujnou fantazii, která společně s manuální zručností je velkým předpokladem pro tvořivou uměleckou činnost.

 

Nitro Vodnářů je jemné a křehké, a pokud mohou, snaží se vyhnout konfliktům. Ve své podstatě jsou lidumilové, kteří se zajímají o sociální problematiku a snaží se hledat a najít řešení různých nespravedlností. Milují přírodu a snaží se odhalovat tajemství jejich zákonů a jsou v řešení problémů, které si stanovili neúnavní. K těmto lidem patří snášenlivost, laskavost a tolerance a proto dovedou být obětavými a soucitnými přáteli a jejich touhou je získat něco z toho i od vlastního okolí pro sebe.

 

Harmonizující kameny pro Vodnáře jsou – Akvamarín, tyrkys- který podporuje kreativitu a působí proti depresi a strachu, fluorit – posiluje pozitivní myšlenky a rozvíjí intuici, opál – podporuje radost a pomáhá vychutnávat city naplno, Magnesit – uvolňuje, uklidňuje a mírní nervozitu a kámen apofylit – který pomáhá Vodnářům zbavit se starých přežitých situací a dává vnitřní jistotu.

Barva – která bude posilovat toto vzdušné znamení je modrá, fialová, šedá a bílá

Šťastné dny v týdnu jsou pro Vodnáře čtvrtek, pátek a sobota, k jejich šťastným číslům patří čísla 2, 4, 9, 15, 39, 45 a 49. Magické číslo Vodnářů je číslo 22.

Květina, která pozitivně naladěna s tímto znamením je narcis, tulipán, sedmikráska a astra.

 

Mnoho Vodnářů sdílí přání po nezávislé pozici a práci.I když po celý život mohou pracovat v zaměstnaneckém poměru, chtějí se osvobodit a zhmotňovat své vize. Těžko podléhají autoritám, což jim může přinášet problémy. Jako povolání vybírají nějaká originální jako např – ekolog, konstruktér, etnolog, novinář, technik, počítačový expert, grafik, vynálezce, karikaturista, astrolog, neurolog.

K našim slavným Vodnářům patří – herci Jan Werich, Jan Přeučil, Jiřina Jirásková, Jaromír Hanzlík, M. Donutil, hudební oblast – Bára Basiková, Lenka Filipová, Ivan Mládek, spisovatelé – B. Němcová, J. K. Tyll

Ze světově proslulých můžeme jmenovat – T. A. Edison, Galileo Galillei, Charles Darwin, Charles Dickens,

Umberto Nobile, Paul Newman, Enzo Ferrari, zpěvačky Rihana a Shakira a John Travolta