Znamení Kozoroha

20.12.2020 10:56
Znamení Kozoroha
Zítra v 11:03 vstupuje Slunce do zemského znamení Kozoroha.
Milí Kozorozi - začíná Vaše nejúspěšnější období v roce, využijte jej v tom nejlepším pro nové začátky, nové plány či projekty. Své myšlenky a nápady si zapisujte, určitě je v budoucnosti využijete.
Co víme o Kozorozích?
Znamení Kozoroha přichází na začátku zimy, v období vánočních svátků a příchodu Nového roku, je to kouzelné období, kdy se vracíme zpět k tradicím, stejně tak i člověk narozený v tomto znamení má silný vztah k tradicím a konzervatismu. Vládcem Kozoroha je Saturn – je to planeta zkoušek, životních lekcí, zkouší nás utrpením odpovídající tomu, co se máme naučit, Saturn je přísný, ale spravedlivý učitel, zkoušky nás mají přivézt k moudrosti.
Kozorohové jsou realisté tělem i duší, dobře vědí, že bez práce nejsou koláče. Mají silně vyvinutý smysl pro povinnost a jsou ochotni trpělivě čekat, až se jejich ambice naplní. Budou šplhat jako kozy k samému vrcholku hory, i kdyby jim to mělo trvat celý život. Pracovití, přičinliví a odhodlaní Kozorohové potřebují mít jasný cíl, protože bez přesně vymezené mety jsou ztraceni.
Harmonizující kameny pro Kozorohy jsou –diamant, který symbolizuje sílu, neohroženost a ctnost, křišťál,který je nositelem jasnosti a čistoty, onyx podporuje vývoj zdravého ega,černý turmalín – chrání před negativními myšlenkami a sluneční kámen – zvyšuje pocit vlastní hodnoty a síly. Barva – která bude posilovat toto zemské znamení je zelená, modrá a černá. Šťastné dny v týdnu pro Kozorohy je pondělí, úterý a středa, a ke šťastným číslům patří čísla – 2, 3, 8, 9, 15, 28, 45 a 47. Magické čílo Kozorohů je číslo 4. Květina, která je pozitivně naladěna s tímto zemním znamením je sedmikráska, kapradina,tulipán a begonie, tulipán.
Prastarý název Kozoroha je MAKARA, což znamená pětiúhelník, který je symbolem pro člověka jako takového. Protože se zde uplatňuje nadvláda respektovaného Saturna, bývá vnitřně silný, přemýšlivý až zádumčivý a zdrženlivý. Pokud však nemá zvládnuty city, po kterých touží, může působit poněkud chaoticky. Člověk narozený ve znamení Kozoroha pozná velmi brzy, že život není lehký a že jedině vytrvalá a tvrdá práce mu může ulehčit denní starosti. Je mu jasné, že nemůže sedět jen tak naprázdno, v podvědomí má uloženo, že se vlastně musí osvobodit od závislosti na hmotě, paradoxně hmotnou prací. Pokud se mu to nepodaří, nestane se vládcem nad hmotou, ale ve hmotě. To znamená, že nebude moudrým, nýbrž nositelem hodnosti a nebude pak moci ukázat svou vnitřní moc, ale jen tu vnější. Lidé narozeni v tomto znamení se často sami od sebe zabývají věcmi druhých, rádi pomohou osobní znalostí a zkušeností, vměšování ale do jejich záležitostí nesnášejí. Kozorozi májí někdy přehnané ambice a ideály co se kariéry týče ze strachu, že by v budoucnu mohli zůstat bez práce a bez prostředků. Toto zemské znamení je také někdy nazýváno – otcovským- vůči mladším je taktní a mívá s nimi dosti trpělivosti. Lidé v tomto znamení jsou cílevědomí a stálí, a když si vytýčí cíl, jdou za ním vytrvale, postupují systematicky a postupně dosáhnou sociálních jistot i zabezpečení. Svá povolání si vybírají ta, která přináší stabilitu a hmotné zabezpečení a také ta, která vyžadují praktičnost a zodpovědnost. Mezi Kozorohy najdeme povolání jako archivář, astronom, matematik, statistik, učitel, inženýr, architekt, politik, hodinář, fyzik, technik, pilot, meteorolog, pokladník, zedník a voják. Mezi naše slavné Kozorohy patří – herci Jiří Sovák, Jana Brejchová, Tomáš Topfer, zpěváci – Michal Tučný, Věra Špinarová, spisovatel Karel Čapek. Ze světově proslulých můžeme jmenovat – Elvis Presley, Johanka z Arku, Jack London, Christian Dior, Louis Paster, David Bowie, Kevin Costner, Marlene Ditrich, Orlando Bloom, Nicolas Cage a Michael Schumacher.