Znamení Štíra

22.10.2020 23:28
Dne 23.října v 1 hod. ranní vstupuje Slunce do znamení Štíra. Diplomatické a na vztahy zaměřené znamení Vah nyní střídá vodní, přitažlivé a citově hluboké znamení Štíra.
Milí Štíři - právě začíná Vaše nejsilnější období, využijte jej jak nejlépe dovedete, stanovte si nové cíle, nvé plány, nové projekty, myšlenky - je dobré si je zapsat, určitě je do budoucna využijete.
A co víme o Štířích?

Koncem října přechází Slunce do znamení Štíra. Je to období, kdy se zkracuje den a prodlužuje noc, stromy ztrácí své listí, jednoroční byliny odumírají, veškerá energie se přesouvá do podzemních částí, kde přečká zimu, aby se na jaře opět projevila. Je to také období dušiček, kdy se zapalují svíčky na hrobech zesnulých. Znamení Štíra symbolizuje ty stránky života, které jsou skryté pod zemí, jako i skryté stránky člověka v podvědomí. Lidé tohoto znamení mají silné ego, jsou důslední při prosazování svých plánů a představ. Mají sklon zabývat se různými záhadami, prací s podvědomím, magií a okultními vědami. Je u nich velmi dobře vyvinutá intuice.

Přitažliví Štíři patří k nejvášnivějším znamením. Ať dělají cokoli, tak vždy s maximálním nasazením, nic nedělají polovičatě, jsou to tvorové moci, vůle a extrémů. S oblibou zkoumají život na hlubší citové úrovni. Pídí se po pravdě, jsou odborníky na vnímání podvědomých signálů.

Štírům vládne Pluto, planeta záhad, smrti a vzkříšení, plodnosti a sexuality, transformace a tajných snů.

Vhodné barvy pro Štíra je bílá a černá, vyrovnává polaritu jin a jang, také jim sluší rumělková, fialová a zelená, to aby svět neviděli jen černobíle.

Harmonizující kameny pro štíry jsou onyx, hematit, tmavý granát – ten pomáhá Štírům obstát v životních zkouškách, Obsidián – ten umožňuje proniknout do skrytých oblastí, černý turmalín, flourit, který rozvíjí intuici a malachit, který pomáhá vciťovat se do pocitů druhých.

Šťastné dny v týdnu pro Štíra jsou úterý, čtvrtek a pátek. Ke šťastným číslům patří čísla 5, 7, 9, 11, 17, 23, 25 a 47. Magické číslo pro Štíry je číslo 4.

Květina, která je pozitivně naladěna s tímto znamením je šeřík, kopretina a narcis. Šeřík dodává Štírům důvěru v sebe sama a své schopnosti, kopretina pomáhá přijmout své vlastní tělo a cítit přijetí, narcis – přináší radost a vnímání jemnohmotných energií

 

Štíři jsou velmi okouzlující společníci, kteří dovedou hýřit nápady. Jsou přitažliví a své milované obletují a opečovávaní. Jsou neobyčejně velkorysí ke svým přátelům, nikdy nezapomenou na vaše narozeniny, aby vás mohli potěšit dárkem. Stejně tak si ale pamatují, pokud je nějak urazíte, či se zachováte k němu nespravedlivě, dokáže křivdu nosit dlouho a zaútočit v okamžiku, kdy to vůbec nečekáte nebo si už ani nepamatujete, kvůli čemu tahle nepříjemná situace nastala. Pokud něco Štírovi slíbíte, snažte se to vždy dodržet, má problémy s odpouštěním.

Štíři chtějí práci, která není jednotvárná, potřebují určité napětí, výzvy, objevování nových věcí, zkoumání podstaty přírodních jevů, aby prospěli společnosti, zkoumání věcí do hloubky – mezi štíry můžeme tedy najít psychology, psychoterapeuty, chirurgy, učitele, notáře, astrology, léčitele, špiony, policisty, vojáky, detektivy, filozofy, patology a hrobníky.

Mezi naše slavné Štíry patří – herci – Jan Kanyza, Pavel Trávníček, Jiří Schmitzer, Pavel Zedníček, Taťjana Medvecká, Ivana Andrlová, , v oblasti hudební pak Jakub Jan Ryba, Marta Kubišová, Marie Rotrová, malíři – Jan Zrzavý a Mikoláš Aleš, ze světově proslulých můžeme jmenovat – Marie Curie Sklodovská, Pablo Picaso, Nikolo Paganini, ze současných slavných Julia Roberts, Meg Ryan, Goldie Hawn, Winona Rider, Whoopi Goldbreg, Demi Moore, Alain Delon, princ Charles a Calvin Klein.