znamení Střelce

21.11.2020 00:54
Hezkou sobotu - ve znamení Střelce 
Dnes 21.11.2020 ve 21:40 hod. vstupuje Slunce do znamení Střelce. Vodní, hloubavý a magický Štír ukončuje svou vládu a na řadu přichází ohnivý, přímočarý a cestovatelský Střelec. Blýská se na lepší časy plné optimismu a naděje.
Milý Střelci, věnujte pozornost tomuto období od 21.11. do 21.12. je to Vaše nejúspěšnější období v roce, zapisujte si své nápady, realizujte své projekty a plány - nastal Váš čas.
Něco o Střelci:
Vláda tohoto znamení začíná v období adventu před vánocemi, kdy jsou lidé na sebe milejší a přejí si hezké svátky a vláda tohoto znamení končí nejkratším dnem roku – zimního slunovratu, kdy se opět začíná prodlužovat den a přibývá světlo.Symbolem Střelce je napůl člověk a napůl kůň. Značí to spojení živočišného temperamentu, síly, vytrvalosti, lidské zvídavosti a touhy po svobodě, poznání zákonů vesmíru a duchovna. Hledá životní filozofii a snaží se přispět k tomu, aby byl svět lepší, spravedlivější.
Harmonizující kameny Střelce jsou chalcedon, modrý topaz, ametyst, karneol, duchovní kámen Lapis lazuli – který klidní deprese a uvolňuje stres, Sodalit – který pomáhá střelcům prohloubit koncentraci a představivost..Barva, která uklidňuje toto ohnivé znamení je hnědá, azurově modrá, fialová a bílá. Štastné dny v týdnu pro ně je čtvrtek, pátek, sobota a neděle a šťastná čísla jsou 4 ,5, 9, 14, 16, 34 a 37. Magické číslo Střelců je číslo 6.
Květina, která je pozitivně naladěna s tímto ohnivým znamením je astra, chrpa, vlčí mák a třešňový květ.
Typický Střelec je přímý, čestný, má rád humor a vtip, jeho upřímnost však někdy hraničí s netaktností. Svým jednáním dosahují někdy opačného efektu, neboť předem příliš neuvažují o tom, co vypustí z úst a v dobré vůli plácnou vše, co jim přijde na mysl. Součástí kouzla jejich osobnosti je však umění rychle se z trapných situací vzpamatovat a ujistí vás, že to tak nemysleli a vy jim odpustíte.
Střelci jsou lidé svobodného ducha s přátelskými, nezávislými způsoby. Nemají rádi, jsou-li sráženi k zemi a jako nevyléčitelní idealisté vždy hledí, jak rozšířit své obzory a vylepšit osud. Jsou optimističtí, bezstarostní a milují pravdu, poctivost a spravedlnost. Tomuto ohnivému znamení vládne Jupiter – planeta štěstí, rozmachu – je to největší planeta, proto ve spojení s ní je vše velké, velkolepé, ušlechtilé. Jupiter je hodný učitel, vše vysvětlí, dává víru, optimismus, úspěch, hojnost, má také snahu přehánět a někdy je ješitný.
Člověk narozený ve Střelci preferuje zaměstnání, při kterém může být dlouho na cestách, bude přímo toužit po práci nezávislé a svobodné. Hodně lidí narozených v tomto znamení také stráví dlouhodobější čas studiem nebo prací v zahraničí. Mezi vhodná povolání patří ta, která vyžadují samostatnost jako je zvěrolékař, zoolog, politik, publicista, soudce, režisér, kuchař, tlumočník, astrolog, cestovatel, letištní personál, obchodní cestující, a pracovníci v cestovním ruchu.K našim slavným Střelcům patří –herci – Jiří Kodet, Josef Abrhám, Vlastimil Brodský, Rudolf Hrušínský, herečky – Hana Maciuchová, Eva Hudečková, politik Alexandr Dubček, malíř – Josef Lada. Ze světově proslulých můžeme jmenovat: Ludwig van Beethoven, WaltDisney, Edith Piaf, Marie Stuartovna, Steven Spielberg, Brad Pitt, Tina Turner a Britney Spears.
A co říká lunární kalendář:
Charakter dní, kdy Luna prochází znamením Střelce – kvalita dne bývá suchá a teplá, tyto dny přinášejí optimistickou a přátelskou atmosféru, ale i touhu toulat se, přinášejí idealistické nápady.
V těchto dnech, kdy Luna vstoupila do ohnivého znamení Střelce, se doporučuje:
Zdraví a krása:
Zvlášť příznivá doba na mytí vlasů. Vhodná doba na regenerační a posilující masáž s masážními oleji – obzvláště v oblasti beder, boků a stehen. Příznivá doba pro podporu kosmetických masek – aby organismus lépe přijímal živiny. Vhodné masáže proti celulitidě, cvičit cviky na bederní páteř a klouby, rotace těla.
Orgány: bederní klouby, kyčle, stehna, boky, křížová oblast, sedací část, alergie
Věnujte pozornost těmto orgánům, hýčkejte je, větší pozornost věnujte svým kloubům a křížové oblasti, je potřeba dostatek pohybu na čerstvém vzduchu, pohybové aktivity úměrné věku – ale ne příliš velká zátěž, omezení červeného masa, alkoholu, dostatek ovoce, zeleniny, ořechů, doporučené jsou relaxační pobyty, jóga, proti celulitidě je vhodné masírovat tělo speciálními kartáči, masážními oleji s citronem, grapefruitem, rozmarýnem či skořicové zábaly. Nevhodná doba na operace v oblast beder, křížů, stehen a kyčelních kloubů, neboť tyto orgány jsou v těchto dnech oslabené a po zákroku hrozí špatné hojení a dlouhá rekonvalescence.
Dům a zahrada:
Zvlášť příznivá doba na sběr a skladování ovoce. Příznivá doba na sběr a zamrazování ovoce, kultivace, trhání plevelu, nové záhony.
Příznivá doba na setbu a sázení ovocných rostlin. Vhodná doba na větrání bytu – je také snazší utírání prachu.Příznivá doba na cestování do zahraničí, daleké cesty.
S láskou Renata