znameni-beran

Charakter dní, kdy Luna prochází znamením Berana je suchý a teplý, nálada je optimistická, lidé jsou aktivnější, ale zároveň mají větší sklon k výbušnosti, riskantním a netrpělivým reakcím.

Zdraví a krása:

Zvlášť příznivá doba na mytí vlasů. Nepříznivá doba na stříhání vlasů a holení vousů – mohou vzniknout lysiny. Péče o pokožku a depilace, zvlášť vhodná doba na kosmetické úkony. Vhodná masáž pokožky hlavy a obličeje (ušního boltce), čistit nosní dutiny, hodně pít (bolest hlavy-stlačit oba ušní lalůčky ukazováčkem a palcem)

Orgány: hlava, mozek, uši, zuby, nosohltan

Věnujte pozornost těmto orgánům, hýčkejte je, citlivější lidé mohou být v těchto dnech náchylní k bolestem hlavy a migréně, vyhýbat se stresu, kávě, červenému vínu – podporují migrénu. Chodit na procházky na čerstvý vzduch – tzv. pročistit hlavu. Doplnit vitamíny a minerály jako magnesium, natřít spánky krémem s mentolem a dodržovat pitný režim, méně solit. V těchto dnech nejdříve věci promyslet a pak teprve jednat, vyhnout se ukvapeným jednáním. Nejít hlavou proti zdi. Omezit kávu a alkohol.

Vyhnout se chirurgickým zákrokům očí, uší a hlavy, neboť tyto orgány jsou v těchto dnech oslabené a po zákroku hrozí špatné hojení a dlouhá rekonvalescence.

Dům a zahrada:

Příznivá doba na sběr a skladování ovoce, na zmrazování a konzervování ovoce. Vhodná doba na plení. Vhodná doba na mytí oken, na oknech nezůstávají šmouhy. Vhodné větrání bytu, domu, je snazší utírání prachu. Příznivá doba na veškeré práce spojené s malováním, natíráním a drobné úpravy a opravy v domě. Praní a úklid s menší námahou, postačí i méně čistících a pracích prostředků.

Nastavení Zásady ochrany osobních údajů
Když navštívíte náš web, může prostřednictvím vašeho prohlížeče ukládat informace z konkrétních služeb, obvykle ve formě souborů cookie. Zde můžete změnit své předvolby ochrany osobních údajů. Upozorňujeme, že blokování některých typů souborů cookie může mít vliv na zobrazování webových stránek a námi nabízených služeb.