Astrologické okénko

astrologicke-okenko

V neděli 19.12. 2021 v 5:36 hod očekáváme úplněk v Blížencích. Milí Blíženci, máte právě možnost zrekapitulovat své půlroční snažení od Vašeho novoluní od 10.června, co se Vám povedlo a kam jste se posunuli. Je to poslední úplněk v tomto roce . Odehrává se v kouzelném adventním čase. Je nazván úplňkem Dlouhé noci – kdy dává příležitosti nechat zrát svou moudrost a dopracovat se ke skutečnému vnitřnímu probuzení a setkání s Velkým duchem. Numerologicky se tento úplněk odehrává- pod číslem 9 – což je dokončování, zrání, čištění, rekapitulace. Je to noc – kdy se plní přání – vypuštěná do éteru – vyslovte své přání nahlas v přírodě – pusťte jej po vzduchu a čekejte na jejich splnění, zázraky se dějí – a dějí se tomu, kdo v ně věří, hodně štěstí 🙂

Když bych tento úplněk přirovnala k tarotové kartě – byl by to Poustevník. To je člověk, který prošel svět, zažil vše možné i nemožné a tím, jak toho spoustu prošel, nabyl spoustu zkušeností, životních situací a viděl spoustu různých životních osudů. Své zkušenosti prožil na vlastní kůži – zmoudřel – tomu se říká škola života. Astrologicky – slunce stojí ve Střelci v opozici na lunu, která je v Blížencích. Ohnivé energie – vyšší energie duchovna, dálek a cest tu stojí proti vzdušným energiím – komunikačním, sdělovacím a informačním. Energie tohoto úplňku jsou silnější právě pro střelce a blížence, ale dotknou se úplně všech znamení. A jaké blíženecké energie nás obklopují? Jsou zaměřeny na komunikaci – slova mají velký vliv, dokáží změnit životy lidí, pohnout světem, zkomplikovat situace, ale také dokáží v mnoha směrech pomoci. Měli byste si tuto sílu uvědomit a chovat se zodpovědně, rozmyslet se nad tím, než něco řeknete, slova nejdou vrátit zpátky. Hlídejte si svoje myšlenky, naučte se s nimi hospodařit, věnujte pozornost své osobě, přemýšlejte a mluvte o sobě, klidně i sami se sebou. Dejte světu najevo svou komunikací jak jste dobří a co všechno umíte – vhodné období pro pracovní pohovory. Pouštějte z úst příjemná slova – vyplatí se vám to!

Budování pevných vztahů – patří k dalším energiím blíženců. Člověk je tím, čím si myslí, že je. No a kým je, se pozná podle toho, jací lidé ho obklopují. Jestliže se pohybujete ve vztazích, které vám nevyhovují, zeptejte se sami sebe proč tomu tak je. Naši partneři, kolegové, kamarádi, to jsou ti, které jsme si sami do života přitáhli. V partnerských vztazích je důležité, aby oba měli stejné cíle, jakmile se vaše cíle začnou proměňovat, začnou se vaše myšlenky a to na čem jste vztah vybudovali, rozdělovat a vztah se posune do ztracena.

A jak to vidí lunární kalendář?

Charakter dní, kdy Luna prochází znamením Blíženců, se vyznačují lehkostí, všechny vůně a pachy vnímáme intenzivněji než jindy (stejně tak i ve Vahách a ve Vodnáři), světlo je intenzivnější i když nesvítí slunce, změny v počasí jsou náhlé, je dobré mít při sobě sluneční brýle i deštník, kvalita dne je teplá a vlhká, atmosféra je uvolněná, komunikativní, reakce jsou pohotové, flexibilní, ale i povrchní, daří se korespondenci, sdělení, krátkým výletům a budování obchodních kontaktů. V těchto dnech, kdy Luna vstoupila do vzdušného znamení Blíženců, se doporučuje:

Zdraví a krása:

Zvlášť příznivá doba na mytí vlasů. Péče o pokožku a depilace, zvlášť vhodná doba na kosmetické úkony. Inhalace, dechová cvičení, pití čajů na průdušky (ibišek, divizna, podběl, jitrocel). Masáže a relaxační cviky na ruce, ramena a horní část páteře, péče o ruce. Velmi příznivá doba na relaxační masáže, odstranění svalových a kloubních bloků.

Orgány: ruce, paže, ramena, plíce, průdušky, dýchání, nervy, okysličování krve.

Věnujte pozornost těmto orgánům, hýčkejte je, v těchto dnech se doporučuje udržovat vnitřní klid, hýbat se – dopřát oddych tělu i duši, vyhýbat se těžkým masitým pokrmům a mléčným výrobkům kvůli zahlenění horních cest dýchacích, jíst syrovou zeleninu a ovoce, vitamín C a E, doplňovat zinek, pokud možno nekouřit. Vhodné jsou procházky na čerstvém vzduchu, zhluboka dýchat, uvolňovat paže a ramena. Nedoporučují se lékařské zákroky rukou, ramen a plic, neboť tyto orgány jsou v těchto dnech oslabené a po zákroku hrozí špatné hojení a dlouhá rekonvalescence.

Dům a zahrada:

Vhodná doba na mytí oken, na oknech nezůstávají šmouhy. Vhodné větrání bytu, domu, je snazší utírání prachu. Příznivá doba na veškeré práce spojené s malováním, natíráním a drobné úpravy a opravy v domě. Praní a úklid s menší námahou, postačí i méně čistících a pracích prostředků. Není vhodné v tyto dny zalévat rostliny, mohou se na listech objevit škůdci. Nechat zahradu odpočívat – dýchat.

Přeji hezký úplňkový a předvánoční čas ve zdraví, lásce a harmonii.

S láskou Renata. ❤

Nastavení Zásady ochrany osobních údajů
Když navštívíte náš web, může prostřednictvím vašeho prohlížeče ukládat informace z konkrétních služeb, obvykle ve formě souborů cookie. Zde můžete změnit své předvolby ochrany osobních údajů. Upozorňujeme, že blokování některých typů souborů cookie může mít vliv na zobrazování webových stránek a námi nabízených služeb.