Astrologické okénko

ryby

18.2.2022 v 17:43 vstoupilo Slunce do znamení Ryb.

Máme 51.den roku a už jen 28 dní nás dělí od Jara!

Kamarádský, společenský a originální Vodnář skončil svou nadvládu a předal své žezlo citlivým, předvídavým a snivým Rybám.Milé Ryby, začíná Vaše nejšťastnější období, nabíráte novou sílu, využijte tento čas k novým cílům a snům, novým projektům, zapisujte si své nápady a myšlenky, v budoucnosti je určitě využijete.

A jaké jsou vlastně Ryby?

Ryby jsou posledním znamením astrologického zvěrokruhu, které ho nejenom uzavírají, ale říká se, že ho i uklízejí. Jsou jedním z nejsložitějších znamení, neboť posbírali vlastnosti všech znamení zvěrokruhu. Jejich symbolem jsou dvě rybky plovoucí opačným směrem. Jedna pluje po proudu a druhá proti proudu, což značí o jejich rozdvojenosti a osobnosti plné protikladů.Jejich vládnoucí planeta je Neptun –její název je odvozen od Boha oceánů a symbolizuje věci tajemné – jako bývá právě neprobádané dno oceánu, ale také představuje svět snů, iluzí, klamů, intuicí a mystiky.

Ryby jsou od přírody citlivé. Ustavičně vstřebávají dojmy z okolního prostředí a současně si uvědomují i vnitřní podněty a vnuknutí. Často se uzavírají do soukromého světa snů a s potěšením se oddávají výplodům neobyčejné, bujné fantazie. Někdy v ní ale hledají i únik z drsnější reality. Jedinci narození v tomto znamení vnímají i nejjemnější citové záchvěvy. Jsou soucitní a velkorysí. Sami leckdy nemají přesně vymezené hranice, a tak se často ujímají potřeb druhých. Mívají také období zatvrzelosti, kdy nikomu nedovolí, aby je ovlivňoval. Ryby jsou znamením, které celý život sní a podléhá romantickým představám. Jejich vnitřní svět vizí je neobyčejně pestrý a bohatý, mají skvěle rozvinutou fantazii a obrazotvornost ale i intuici. Dokáží být dobrými důvěrníky i zpovědníky, jsou jemní a citliví a lidé se jim rádi svěřují. Pokud si však nevytvoří dostatečnou ochranu, často sami trpí, protože si bolesti druhých převezmou na sebe.

Stejně jako ryba plave různými směry, tak i lidé narození v tomto znamení jsou náchylní ke střídání nálad. Mají období plná optimismu, ale na druhé straně i chvíle mlhavé apatie, kdy postrádají energii a všechno příliš brzy vzdávají. V těchto okamžicích by měli zmobilizovat všechny své síly a optimismus. Ryby jsou vizionáři, kteří dokáží nemálo pomoci, daří se jim také pozvednout ducha ostatních humorem a přirozeným kouzlem a sympatickým vystupováním.

Vyrovnat harmonii jejich duši jim pomáhá světle modrá a zelená barva, duchovní oblasti, mystiku a rozvinutí jejich intuice jim pomáhá barva fialová. Jejich harmonizující kameny – k těm patří akvamarin, který umožňuje Rybám hluboký vhled do duchovních zákonů, tyrkys – dodává energii a napravuje kolísavé nálad,kámen přátelství a štěstí chalcedon – podporuje komunikaci, kunzit – ten přináší pokoru a odevzdanost a achát posiluje smysl pro realitu.

Úspěšné dny v týdnu pro Ryby jsou čtvrtek, pátek a sobota . Magické číslo pro Ryby je číslo 11.Květina, která je pozitivně naladěna s tímto znamením je jasmín, chrpa, zvonek a měsíček.

Mnoho zrozenců v Rybách také pracuje v sociální sféře nebo ve zdravotnictví. Ryby mají umělecké sklony, zvláště hudební. Zrozenci tohoto znamení by si měli vybírat tedy povolání vyžadující intuici, obětavost, citlivost, vnímavost a soucit – najdeme zde tedy – ošetřovatele, maséry, pracovníky v protialkoholické léčebně, zdravotní sestry, lékaře, lékárníky, zvěrolékaře, léčitele, humanitní profese, léčitelské obory, duchovní oblasti, ale i hudebníky, fotografy a umění všeobecně.

Mezi naše slavné Ryby můžeme zařadit – v oblasti hudební to jsou – Jitka Molavcová, Ladislav Štajdl, v oblasti herecké – Eduard Cupák, Viktor Preis, Luděk Munzar, hudební skladatel Bedřich Smetana, režisér Jiří Menzel, malíř Jiří Trnka. Ze světově proslulých můžeme jmenovat – Alberta Einteina, Frederika Chopena, Viktora Huga, herečka Elizabeth Taylor, známý herec BruceWilis, prezident Georg Washington a zpěvák John Bon Jovi.

S láskou Renata ❤️

Nastavení Zásady ochrany osobních údajů
Když navštívíte náš web, může prostřednictvím vašeho prohlížeče ukládat informace z konkrétních služeb, obvykle ve formě souborů cookie. Zde můžete změnit své předvolby ochrany osobních údajů. Upozorňujeme, že blokování některých typů souborů cookie může mít vliv na zobrazování webových stránek a námi nabízených služeb.